Przyszedł czas na trzecią dawkę szczepionki, a e-skierowania nie było...
Co zrobić w przypadku, gdy nie otrzymaliśmy automatycznego skierowania na dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19? Taka sytuacja spotkała jedną z bydgoszczanek.
Problem ze szczepieniem trzecią dawką przeciw COVID-19 pani Lidia miała od 9 grudnia. Bydgoszczanka chciała przyjąć dawkę przypominającą, ale na internetowym koncie pacjenta wciąż nie pojawiło się skierowanie, mimo że od pełnego zaszczepienia minęło już 6 miesięcy - skarży się mąż kobiety.
- E- skierowanie powinno być dostępne od 9 grudnia, i od tego czasu nie możemy tego problemu przeskoczyć. Dzwoniłem na infolinię, pan który odebrał na infolinii powiedział, że on nie jest kompetentny, że on nie może nic w tej sprawie zrobić. Podał mi numer infolinii do NFZ-u, ale tam też nic wskórałem.
- W przypadku braku e-skierowania możemy się zgłosić do punktu szczepień - odpowiada Barbara Nawrocka, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ w Bydgoszczy.
- Lekarz w punkcie szczepień może sam wystawić e-skierowanie, oceniając odstęp od ostatniego, oczywiście pełnego zaszczepienia przeciwko koronawirusowi.
Okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta. Pani Lidia próbowała zarejestrować się w dwóch punktach. Niestety, tam także nie potrafiono ściągnąć e-skierowania.
Nasza interwencja okazała się skuteczna. NFZ rozwiązał problem, pani Lidia już przyjęła dawkę przypominającą.
Więcej w materiale Tatiany Adonis.
Zobacz także
W sklepie na bydgoskich Kapuściskach pobił ekspedientkę, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki
2020-08-06, 17:03Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 44-latka podejrzewanego o uszkodzenie ciała. Mężczyzna w sklepie uderzył w twarz ekspedientkę. Kobieta wcześniej zwróciła mu uwagę, że nie ma założonej maseczki na twarzy. Zatrzymany był… Czytaj dalej »
Respiratory mobilne od Caritas trafiły do bydgoskiego szpitala wojskowego
2020-08-06, 13:5510 Wojskowy Szpital Kliniczny otrzymał 4 nowe respiratory, a także środki dezynfekcyjne. Dary przekazała Caritas Diecezji Bydgoskiej. To efekt akcji „Wdzięczni Medykom”. Czytaj dalej »
Senator Bober apeluje o zachowanie obostrzeń sanitarnych
2020-08-06, 12:55Senator Ryszard Bober apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Drugi wynik testu potwierdził, że były przewodniczący sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego jest zakażony koronawirusem. Czytaj dalej »
Wszystkie spotkania odwołane, pracownik bydgoskiego Urzędu Miasta z koronawirusem
2020-08-05, 10:38Koronawirus w bydgoskim Ratuszu. 5 sierpnia zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników. Czytaj dalej »
Goście weselni będą rejestrowani? Powód? Wzrost zakażeń koronawirusem
2020-08-05, 07:15Odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży ślubnej w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 - podał we wtorek resort rozwoju. Dyskusja dotyczyła m.in. rejestru gości weselnych. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590