Łapią złodziei, wlepiają kary pasażerom bez maseczek. Policjanci w pociągach
Policjantów z bydgoskiego Śródmieścia można było spotkać w pociągach i na dworcu PKP. Prowadzili w tych miejscach akcję zatytułowaną „Pasażer”.
Funkcjonariusze kontrolowali pociągi i dworce PKP, nawiązywali też kontakt z kierownikami pojazdów, by uzyskać informacje na temat aktualnej sytuacji w danym pociągu. Ponadto sprawdzali tory, by uniemożliwić działania wandalom. - Wszystko to ma na celu ochronę pasażerów przed kradzieżami, a tabor kolejowy przed niszczeniem. Ponadto policjanci kontrolowlai też przestrzeganie przez podróżnych obostrzeń związanych z koronawirusem – tłumaczy kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.
Jak przypomina, do ustawowych zadań policji należy ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dotyczy to zarówno miejsc publicznych, jak i środków transportu publicznego. - Dlatego też już wielokrotnie policjanci z Bydgoszczy pełnili wspólne służby ze Strażą Ochrony Kolei czy Strażą Graniczną na terenach kolejowych, ale również w pociągach – mówi.
Zobacz także
Koronawirus: powiat radziejowski trafił do strefy żółtej na mapie zakażeń
2020-08-20, 17:20Powiat radziejowski znalazł się na mapie zakażeń koronawirusem. Ministerstwo zdrowia uaktualniło listę powiatów w tak zwanej strefie czerwonej i żółtej, czyli o zaostrzonym rygorze sanitarnym. Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem
2020-08-20, 10:42Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował o 22 nowych, potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Czytaj dalej »
Inwestycje medyczne w powiecie mogileńskim - nowa karetka i remont starej części szpitala
2020-08-18, 20:45Nowa karetka i remont starej części szpitala to od dawna oczekiwane przez mieszkańców powiatu mogileńskiego inwestycje. Ich realizacja stała się możliwa dzięki skierowanemu do służb medycznych unijnemu programowi ograniczania negatywnych… Czytaj dalej »
Lekarze zalecają szczepienie przeciwko grypie, by uniknąć podejrzenia koronawirusa
2020-08-18, 09:43- Szkoły powinny być przygotowane na rozpoczęcie nauki w trybie tradycyjnym - uważa Wojciech Koper - Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy. Gość Rozmowy dnia zapytany, czy nie należałoby wprowadzić w przestrzeni… Czytaj dalej »
Czterech pracowników policji w regionie z koronawirusem
2020-08-17, 15:20Zakażenie koronawirusem potwierdzono u funkcjonariusza i osoby cywilnej Komendy Powiatowej w Sępólnie Krajeńskim oraz dwóch policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590