Szczepionkobus skończył podróż po regionie. Zaszczepiło się w nim ok. 4 tys. osób
Gmina Bobrowo była ostatnim przystankiem szczepionkobusa w województwie kujawsko-pomorskim. Gabinet na kółkach, w którym można się było zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji, dotarł do prawie 200 miejscowości, a w nich do około 4 tys. mieszkańców.
- Akcja trwała od 27 lipca. Odwiedziliśmy 14 powiatów, 85 gmin, 194 miejscowości, zaszczepiliśmy blisko 4 tys. osób. Nie jest to liczba, która by powalała, ale pomysł był dobry. Staraliśmy się dotrzeć do osób, które mają kłopoty komunikacyjne z dotarciem do punktów szczepień i pod tym względem na pewno była to akcja trafiona i udana - mówi Józef Ramlau, wiecewojewoda kujawsko-pomorski.
Ostatniego dnia kursowania szczepionkobusa, 29 pracowników brodnickiego szpitala odebrało Odznaki Honorowe Ministra Zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia w czasie pandemii.
Więcej w materiale Michała Zaręby.
Zobacz także
„Pozwólcie na powiększenie grup przedszkolnych!". Prośba rzecznika przedsiębiorców
2020-05-24, 13:36Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystąpił do wicepremier Jadwigi Emilewicz z prośbą o zwiększenie liczby dzieci, jaka może przebywać w grupie przedszkolnej - poinformowało Biuro Rzecznika MŚP. Czytaj dalej »
Wszystko o tarczy dla biznesu na darmowych wideokonferencjach. Pierwsza 26 maja
2020-05-22, 20:00Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawir… Czytaj dalej »
Dwa nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Raport Urzędu Wojewódzkiego
2020-05-22, 11:10- Mamy kolejne dwa zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Wśród nich jest jedna osoba z Grudziądza i jedna z powiatu toruńskiego. - informuje Urząd Wojewódzki w piątek (22 maja) rano. Czytaj dalej »
Cieszyński: zarekomendujemy zgodę na organizację wesel do 50 uczestników
2020-05-22, 10:03Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników; limit nie dotyczy osób z obsługi - poinformował w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał… Czytaj dalej »
Pociągi znowu będą jeździć do Śliwic. Komunikację zatrzymała pandemia [wideo]
2020-05-22, 08:00Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Śliwice w powiecie tucholskim. Od poniedziałku, 1 czerwca, będą już mogli dojechać koleją do pracy, do lekarza, urzędu czy na zakupy - obiecuje Urząd Marszałkowski. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590