Fala rośnie. Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalach w Toruniu i okolicy
Prezydent Torunia Michał Zaleski zorganizował konferencję prasową, podczas której przedstawił stan epidemiczny miasta. Kolejny temat spotkania to dowody osobiste i związane z nimi zmiany.
Fala zakażeń narasta - poinformował podczas konferencji prezydent Torunia Michał Zaleski. W październiku w mieście zakaziło się 900 osób. Minionej doby w potwierdzono 127 zakażeń koronawirusem. To najwięcej zakażeń od kilku miesięcy. Liczba osób hospitalizowanych również wzrasta. - Dla pacjentów będą przygotowane dodatkowe miejsca - zapewnia prezydent Torunia.
- Wojewódzki Szpital Zespolony udostępnia 40 miejsc na oddziale obserwacyjno-zakaźnym, a Specjalistyczny Szpital Miejski od poniedziałku udostępni kolejne 18 miejsc. Podobnie jest w okolicy Torunia. W Aleksandrowie Kujawskim spora część szpitala jest covidowa. Obyśmy nigdy nie musieli korzystać z tych miejsc, dlatego tak ważne są szczepienia. W Toruniu do tej pory zaszczepiło się 67 procent uprawnionych, czyli wciąż jedna trzecia mieszkańców pozostaje niezaszczepiona. Do niech apeluję: korzystajcie państwo ze szczepień ochronnych (...).
Prezydent przypomniał również o możliwości zaszczepienia trzecią dawką osób powyżej 18.roku życia, u których od drugiej dawki szczepienia minęło co najmniej pół roku. Jak pokazują statystyki 90 % pacjentów oddziałów covidowych, to osoby niezaszczepione.
Podczas konferencji mówiono też o nowych dowodach osobistych - od poniedziałku - 8 listopada - będzie można bowiem składać w urzędach wnioski o dowody osobiste z odciskiem palców. Przywrócony zostanie też podpis właściciela. - Będzie się to wiązało z koniecznością odwiedzenia urzędu - mówi Grażyna Przybysz, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych toruńskiego magistratu.
Do tej pory Urząd Miasta Torunia przyjmował wnioski o wydanie dowodu osobistego jedynie od mieszkańców miasta. Od poniedziałku będzie również świadczył takie usługi mieszkańcom powiatu toruńskiego, którzy z powodu choroby czy niepełnosprawności nie będą mogli zgłosić się do swojej gminy.
Wnioski o wydanie dowodu osobistego są przyjmowane w Toruniu w Wydziale Spraw Administracyjnych i w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta w Centrum Handlowym Plaza.
Więcej w materiale Moniki Kaczyńskiej i TUTAJ
Zobacz także
E-szkoła dla maturzystów i ósmoklasistów już działa! [Tygodniowy plan zajęć]
2020-03-17, 08:35Kujawsko-Pomorska e-Szkoła już działa! W pierwszych zajęciach uczestniczyło 8 600 uczniów. Od wtorku zajęcia przeznaczone będą nie tylko dla maturzystów, ale również dla ósmoklasistów. Na portalu radiopik.pl będziemy zamieszczać… Czytaj dalej »
Tu w Bydgoszczy można zamówić jedzenie na wynos - ratusz podaje listę miejsc
2020-03-17, 08:10Miasto opublikowało listę bydgoskich lokali gastronomicznych, które zachęcają do zamawiania jedzenia na wynos, w tym z dowozem. Lista jest aktualizowana na bieżąco. Czytaj dalej »
Ze Żnina zniknęły publiczne toalety. I to wcale nie tylko z powodu koronawirusa
2020-03-17, 07:08W ubiegłym roku, ze względu na oszczędności, zamknięto w Żninie wszystkie publiczne toalety. W zamian pojawiły się tzw. tojtoje. A teraz i one zniknęły... Czytaj dalej »
Bydgoszcz przygotowuje się do walki z koronawirusem. Wszystkie służby gotowe
2020-03-16, 22:20Miejsca do kwarantanny, pomoc dla seniorów, a także laboratorium, które od wtorku (17.03.) będzie badać próbki pod kątem obecności w nich koronawirusa. O sytuacji w czasach stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce mowa była na… Czytaj dalej »
Efekt koronawirusa: z bydgoskich ulic zniknęło tysiące samochodów
2020-03-16, 20:04Od północy z niedzieli na poniedziałek (15 - 16.03.), przez 12 godzin, po mieście jeździło mniej samochodów, niż w tym samym okresie w poniedziałek tydzień temu, gdy jeszcze nie obowiązywały ograniczenia - policzył ZDMiKP Byd… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590