Sanepid apeluje o nieukrywanie informacji w wywiadzie epidemiologicznym
Nowoczesny system, szybka reakcja i skuteczne działanie - tak obecnie funkcjonuje Inspekcja Sanitarna - przekonywali w Bydgoszczy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka. Stworzenie nowoczesnego systemu było konieczne, aby skutecznie walczyć z COVID-19.
- System stworzony do postępowań epidemicznych pozwala na bardzo szybką reakcję. Te informacje znajdują się w jednym, bardzo szybko dostępnym miejscu i to jest naprawdę ogromny sukces - powiedział Mikołaj Bogdanowicz.
- Chciałbym zaapelować do społeczeństwa, że jeśli Inspekcja Sanitarna ma sprawnie przerywać łańcuchy zakażeń, to niezwykle istotne jest to, abyśmy byli wiarygodni i przekazywali wszystkie informacje w wywiadzie epidemiologicznym. Nie ukrywali żadnych kontaktów, żadnych informacji, dlatego że nawet niewinne, błahe zdarzenie w przypadku jednej osoby w tym łańcuchu zakażeń, może doprowadzić do zgonu innej osoby, znajdującej się na drugim końcu Polski - podkreślał Krzysztof Saczka.
Dziś także nagrodzono pracowników Sanepidu, którzy wyjątkowo angażowali się w walkę z epidemią. Wśród nich znalazła Magdalena Fejdowska, Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku i Przemysław Maron - ochotnik, który wsparł kolegów ze Śląska.
W Bydgoszczy odznaczenia odebrało 86 pracowników Inspekcji Sanitarnego z całego regionu.
Zobacz także
Komunikat marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, Piotra Całbeckiego
2020-03-15, 10:26Do naszej redakcji dotarł komunikat marszałka Piotra Całbeckiego, poniżej prezentujemy go w całości. Czytaj dalej »
Msze święte w czasach zarazy. Więcej, wcale czy w mediach?
2020-03-15, 08:44- Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca wybranym grupom wiernych - czytamy w komunikacie na stronie Diecezji Bydgoskiej. Czytaj dalej »
Przygotowania do przenoszenia pacjentów ze szpitala w Grudziądzu
2020-03-14, 20:35Trwają przygotowania do rozpoczęcia przenoszenia pacjentów ze szpitala w Grudziądzu, który decyzją rządu został przemianowany na zakaźny — poinformowała rzecznik prasowa grudziądzkiego ratusza Beata Adwent. Czytaj dalej »
Złap Bożego Bakcyla! Transmisja bydgoskich rekolekcji w Internecie
2020-03-14, 19:35Wielkopostna szczepionka z dostawą do domu. Złap Bożego Bakcyla - tak zatytułowane są rekolekcje w bydgoskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą transmitowane w Internecie. Czytaj dalej »
Rzecznik w imieniu wojewody: Bardzo ważna odpowiedzialność obywateli
2020-03-14, 19:30Wojewoda kujawsko-pomorski apeluje o odpowiedzialność - pozostanie w domach i unikanie miejsc, w których gromadzą się ludzie, na przykład targowisk, lub korzystanie z nich z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590