Sanepid apeluje o nieukrywanie informacji w wywiadzie epidemiologicznym
Nowoczesny system, szybka reakcja i skuteczne działanie - tak obecnie funkcjonuje Inspekcja Sanitarna - przekonywali w Bydgoszczy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka. Stworzenie nowoczesnego systemu było konieczne, aby skutecznie walczyć z COVID-19.
- System stworzony do postępowań epidemicznych pozwala na bardzo szybką reakcję. Te informacje znajdują się w jednym, bardzo szybko dostępnym miejscu i to jest naprawdę ogromny sukces - powiedział Mikołaj Bogdanowicz.
- Chciałbym zaapelować do społeczeństwa, że jeśli Inspekcja Sanitarna ma sprawnie przerywać łańcuchy zakażeń, to niezwykle istotne jest to, abyśmy byli wiarygodni i przekazywali wszystkie informacje w wywiadzie epidemiologicznym. Nie ukrywali żadnych kontaktów, żadnych informacji, dlatego że nawet niewinne, błahe zdarzenie w przypadku jednej osoby w tym łańcuchu zakażeń, może doprowadzić do zgonu innej osoby, znajdującej się na drugim końcu Polski - podkreślał Krzysztof Saczka.
Dziś także nagrodzono pracowników Sanepidu, którzy wyjątkowo angażowali się w walkę z epidemią. Wśród nich znalazła Magdalena Fejdowska, Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku i Przemysław Maron - ochotnik, który wsparł kolegów ze Śląska.
W Bydgoszczy odznaczenia odebrało 86 pracowników Inspekcji Sanitarnego z całego regionu.
Zobacz także
Liczba zakażonych i osób w szpitalach. Koronawirus w regionie: raport z 19 marca
2020-03-19, 19:06Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy podał aktualne dane na dzień 19 marca, dotyczące epidemii koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem. Czytaj dalej »
Autobusy w Toruniu kursować będą jak w ferie, a tramwaje jak w soboty
2020-03-19, 18:40Mniej pasażerów korzysta z komunikacji miejskiej w Toruniu. Od piątku 20 marca autobusy w dni powszednie będą kursować jak w ferie, a tramwaje przez cały tydzień według sobotniego rozkładu jazdy - przekazał na konferencji prasowej… Czytaj dalej »
Wspierają lekarzy, dowożąc posiłki. Solidarny gest restauratorów
2020-03-19, 16:48#PosiłekDlaLekarza - pod takim hasłem odbywa się akcja, w którą włączają się restauratorzy. Dowożą posiłki do lekarzy, którzy są na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. W akcję włączyli się też toruńscy… Czytaj dalej »
Sesja Rady Miasta Bydgoszczy nigdy nie odbywała się w takiej atmosferze
2020-03-19, 15:50Najważniejszym punktem i powodem posiedzenia radnych ma być przekazanie z rezerwy budżetowej miliona złotych na walkę z koronawirusem. Sesja ma się odbyć w piątek (20.03.) ze specjalnymi środkami bezpieczeństwa Czytaj dalej »
Kardiolodzy z „Miejskiego” odesłani do domu. Ich odpowiedź? Wypowiedzenie!
2020-03-19, 13:55- Obawiamy się o zdrowie i życie pacjentów - mówią kardiolodzy ze Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy. Dyrekcja z powodu koronawirusa wprowadziła w lecznicy tryb dyżurowy. Lekarze nie zgodzili się z tą decyzją z uwagi na dobro pacjentów… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590