Byli na froncie walki z COVID-19 od samego początku. Wręczono im odznaczenia
Strach i lęk - to najczęściej wspominane emocje przez personel szpitali z początku pandemii. Mówili o tym wprost pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, którzy odebrali odznaczenia przyznane przez ministra zdrowia.
– Ten czas nauczył nas dużej pokory i jednocześnie pokazywał, że wszyscy byliśmy razem. Lekarze, pielęgniarki, cały zespół, administracja - byliśmy razem na linii frontu. Teraz jest spokojniej, ale boimy się też czwartej fali – powiedziała pulmonolog, dr Małgorzata Czajkowska-Malinowska.
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przyznał, że region kujawsko-pomorski ma najwyższą zachorowalność na COVID–19 w Polsce w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.
– Gdy się już wydawało, że ta pierwsza fala to jedynie opierała się na pewnym strachu, przyszła druga fala, która zmieniła oblicze choroby, oblicze walki z tą chorobą. Przeszliśmy to najtrudniej w całej Polsce. Liczba zachorowań w trzech falach, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców w naszym regionie jest zdecydowanie najwyższa spośród wszystkich 16 województw. Nie mieliśmy takich skoków jak na Podkarpaciu, ale jednak przyrosty w szpitalach były najtrudniejsze w całej Polsce – powiedział Mikołaj Bogdanowicz.
Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii Mariola Brodowska otrzymała medal wojewody.
Zobacz także
W sklepie na bydgoskich Kapuściskach pobił ekspedientkę, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki
2020-08-06, 17:03Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 44-latka podejrzewanego o uszkodzenie ciała. Mężczyzna w sklepie uderzył w twarz ekspedientkę. Kobieta wcześniej zwróciła mu uwagę, że nie ma założonej maseczki na twarzy. Zatrzymany był… Czytaj dalej »
Respiratory mobilne od Caritas trafiły do bydgoskiego szpitala wojskowego
2020-08-06, 13:5510 Wojskowy Szpital Kliniczny otrzymał 4 nowe respiratory, a także środki dezynfekcyjne. Dary przekazała Caritas Diecezji Bydgoskiej. To efekt akcji „Wdzięczni Medykom”. Czytaj dalej »
Senator Bober apeluje o zachowanie obostrzeń sanitarnych
2020-08-06, 12:55Senator Ryszard Bober apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Drugi wynik testu potwierdził, że były przewodniczący sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego jest zakażony koronawirusem. Czytaj dalej »
Wszystkie spotkania odwołane, pracownik bydgoskiego Urzędu Miasta z koronawirusem
2020-08-05, 10:38Koronawirus w bydgoskim Ratuszu. 5 sierpnia zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników. Czytaj dalej »
Goście weselni będą rejestrowani? Powód? Wzrost zakażeń koronawirusem
2020-08-05, 07:15Odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży ślubnej w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 - podał we wtorek resort rozwoju. Dyskusja dotyczyła m.in. rejestru gości weselnych. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590