Bydgoska posłanka Iwona Kozłowska na billboardach. Tak zachęca do szczepień
Do końca roku w Bydgoszczy i kilku wybranych powiatach w regionie będą pojawiać się billboardy zachęcające do szczepień. Akcja to inicjatywa posłanki Platformy Obywatelskiej Iwony Kozłowskiej.
- Rozpoczęłam akcję billboardową. Kieruję ją do osób, które zapomniały o szczepieniach, które mają jakieś wątpliwości co do tego, czy się zaszczepić, czy może też zapomniały przez okres wakacyjny o tym, że pandemia trwa. Chodzi o zachęcenie ich do zaszczepienia się - mówi poseł Iwona Kozłowska. - Musimy zadbać o swoich bliskich, o ich zdrowie, o ich życie. Uważam, że zaszczepienie się w tej chwili jest najważniejszą rzeczą, którą należałoby zrobić. W województwie kujawsko-pomorskim zaszczepiło się 52 procent mieszkańców. W dalszym ciągu to jest zbyt mało, żebyśmy mogli mówić odporności populacyjnej.
- Każdy sposób promowania szczepień ochronnych, czy to będą szczepienia wynikające z kalendarza szczepień ochronnych, przeciw grypie czy to właśnie szczepienie przeciw COVID-19 jest bardzo pożądany - mówi dr Paweł Rajewski, konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych. - Widać, że szczepienia i pandemia SARS-CoV-2 są ponadpolityczne, niezależnie od opcji politycznej, od zapatrywań wszyscy działamy w słusznym celu. Chodzi o zatrzymanie epidemii, o to, by jak najmniej osób zachorowało, miało ciężki przebieg choroby, a przede wszystkim, żeby ludzie nie umierali z powodu COVID-19 (...).
Pierwszy billboard pojawił się na Bartodziejach, przy ul. Skłodowksiej-Curie naprzeciwko szpitala im. Jurasza.
Zobacz także
17 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Gdzie najwięcej osób w kwarantannie?
2020-04-05, 18:1917 kolejnych osób jest zakażonych koronawirusem w regionie - informuje Urząd Wojewódzki. Czytaj dalej »
Pierwsze izolatorium w regionie. Przyjęło 22 osoby z koronawirusem
2020-04-05, 17:10Pierwsze w Kujawsko-Pomorskiem izolatorium działa w sanatorium „Orion' w Ciechocinku. Trafiają tam osoby chore, które przechodzą COVID-19 w sposób łagodny. Czytaj dalej »
112 osób w szpitalu zakaźnym w Grudziądzu, 35 z nich ma koronawirusa
2020-04-05, 16:31- W szpitalu zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowane są 112 osoby w związku z koronawirusem; 35 z nich jest zakażonych - poinformowała w niedzielę rzecznik prasowa placówki Izabela Hirsch-Lewandowska. Dodała, że 18 pacjentów z toruńskiego… Czytaj dalej »
Misterium w Dolinie Śmierci odwołane, ale można je obejrzeć na Facebooku
2020-04-05, 14:58To miało być jubileuszowe, 20. Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Z wiadomych powodów nie odbędzie się na żywo. Ale będzie je można obejrzeć w Internecie. Czytaj dalej »
W szpitalu im. Biziela wstrzymano wypisy. Trzy kolejne osoby z koronawirusem
2020-04-05, 12:39Kolejne trzy osoby z personelu Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy są zakażone koronawirusem. To zatrudnieni w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej - poinformowała w niedzielę… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590