Szczepienia na przerwie. „Uczniowie zgłaszają się, bo wszystko jest na miejscu"
Gabinet pielęgniarki szkolnej w Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy zamienił się w środę w punkt szczepień przeciwko koronawirusowi. Chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało tu 19 z ponad 700 uczniów.
Szczepienia w szkolnym punkcie przeprowadzał zespół z przychodni. Dlaczego tak niewielu młodych ludzi się zgłosiło? - Około 40 proc. uczniów już jest zaszczepionych. Ci, którzy teraz się zgłosili, zrobili to tylko dlatego, że zorganizowaliśmy dla nich punkt szczepień w szkole – gdyby nie to, chętnych by nie było - podkreśla Alina Mazur, dyrektor szkoły. - Gdyby mieli dotrzeć do jakiegoś punktu i jeszcze to wiązałoby się z dojazdem, to mówili mi, że od razu by zrezygnowali.
Szczepienia organizowane przez szkoły potrwają do 19 września. W ramach szkolnych akcji razem z uczniami zaszczepić się mogą także rodzice i nauczyciele. Szczepienie jest dobrowolne. Szkoły mogą organizować punkty u siebie, mogą też organizować dowóz do punktu szczepień - wszystko zależy od liczby zainteresowanych. Na Kujawach i Pomorzu chęć zaszczepienia zadeklarowało ponad 5 tys. uczniów, 320 rodziców, 30 nauczycieli oraz 35 innych pracowników szkół. W całym regionie w ponad 200 szkołach nie było chętnych, by się zaszczepić. Punkty szczepień powstaną w 130 placówkach, ponad 550 szkół zorganizuje szczepienie poza swoją siedzibą.
Zobacz także
Gdzie wyrzucać maseczki i rękawiczki? Punkty Selektywnej Zbiórki otwarte
2020-04-20, 14:46Dwa z trzech działających w Bydgoszczy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od poniedziałku (20 kwietnia) wznawiają działalność. Otwarte są PSZOK-i przy ul. Inwalidów i Ołowianej, natomiast PSZOK przy ul. Jasinieckiej… Czytaj dalej »
Syn zarażonej pacjentki: Przez błędy szpitala narażono życie ciężko chorych ludzi
2020-04-20, 13:35- W Szpitalu Miejskim w Toruniu zostało narażone życie pacjentów - uważa syn pacjentki oddziału hematologii. Kobieta została przyjęta do placówki 30 marca, kiedy pojawiło się już tam podejrzenie zakażenia koronawirusem. Czytaj dalej »
Poseł Kownacki: Wszyscy stracimy na tym dramatycznym kryzysie
2020-04-20, 12:01- Kryzys w gospodarce to niebywale krytyczna sytuacja, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że to dotyczy wszystkich, także rządu - mówił poseł Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości, który był dziś gościem „Rozmowy dnia”… Czytaj dalej »
Głowa do góry. Tęsknimy za Wami! Nauczyciele „mechanika” dla swoich uczniów
2020-04-20, 11:05Nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy postanowili podnieść na duchu swoich uczniów. Przygotowali dla nich specjalne przesłanie. Czytaj dalej »
Region: 8 osób zarażonych koronawirusem. Z których powiatów pochodzą chorzy? [wideo]
2020-04-19, 10:46W niedzielę poinformowano o kolejnych 8 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Ponadto wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przypomniał o rezygnacji z niektórych obostrzeń. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590