Kolejne luzowanie obostrzeń. Wesela do 150 osób, otwarte sale zabaw
Od 6 do 25 czerwca rząd przywraca możliwość funkcjonowania - zamkniętych do tej pory sal zabaw dla najmłodszych; będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2. Luzowanie dotyczy także targów, konferencji, wesel.
- Przywracamy możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limtem 1 osoba na 15 m. kw. - powiedział na środowej (02.06.) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.- Od 6 czerwca zwiększamy limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób.
Do każdego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione; jeśli ktoś jest zaszczepiony, nie będzie liczony m.in. w limitach hotelowych czy konferencyjnych.
- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie otwarcia klubów nocnych i dyskotek, ale rozmawiamy o tym w kontekście 26 czerwca - powiedział Adam Niedzielski. Podkreślił, że w klubów i dyskotek trzeba w większym stopniu przypilnować reżimu sanitarnego.
do 25 czerwca przedłużóny rezim sanitarny, przywracamy możłiwośc prowadzenia targów, konferencji, wystaw, z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń w obiektach zamknietych, 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
- ten limit obowiązuje tez na salach zabaw dla dzieci
- imprezy i zgromadzenia: wesela, zgoromadzeni apubliczne: od 6 czerwca limit zwiększony do 150 osób
- transport zbiorowy: 75 procent obłozenia śoredka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa
- do tych limitów nie sa wpliczane oosby zaszczepione
Zobacz także
Zmiany w grudziądzkim szpitalu. Zasady na czas zarazy
2020-03-16, 11:35Od poniedziałku (16.03.) duże zmiany i utrudnienia dla pacjentów w grudziądzkim szpitalu. Wstęp do budynku mają tylko te osoby, które wcześniej poddadzą się badaniu w specjalnym namiocie. Czytaj dalej »
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz: prosimy o zrozumienie i wsparcie
2020-03-16, 10:23Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz mówił w dzisiejszej Rozmowie dnia Polskiego Radia PiK, że poradzimy sobie z koronawirusem, bo jesteśmy dobrze przygotowani. Czytaj dalej »
Urzędy zawieszają bezpośrednią obsługę klientów. To ograniczenie ryzyka
2020-03-16, 09:09Urzędy miejskie w regionie ograniczają wizyty petentów - to działania związane z bezpieczeństwem dotyczącym koronawirusa. Czytaj dalej »
Wolontariusze w Bydgoszczy zrobią zakupy seniorom. Uruchomiono infolinię
2020-03-16, 08:19Urząd Miasta Bydgoszczy uruchamia system pomocy w zrobieniu zakupów osobom starszym w związku z zagrożeniem koronawirusem. Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem specjalnej infolinii, a zakupy podstawowych produktów zrobią… Czytaj dalej »
Masz restaurację? Bydgoski Ratusz chce Ci pomóc. Zgłoś się!
2020-03-16, 07:03Prowadzisz lokal gastronomiczny, którego działalność jest w tej chwili ograniczona z uwagi na epidemię koronawirusa? Napisz do bydgoskiego Ratusza, a oni napiszą o Tobie. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590