Kolejne luzowanie obostrzeń. Wesela do 150 osób, otwarte sale zabaw
Od 6 do 25 czerwca rząd przywraca możliwość funkcjonowania - zamkniętych do tej pory sal zabaw dla najmłodszych; będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2. Luzowanie dotyczy także targów, konferencji, wesel.
- Przywracamy możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limtem 1 osoba na 15 m. kw. - powiedział na środowej (02.06.) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.- Od 6 czerwca zwiększamy limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób.
Do każdego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione; jeśli ktoś jest zaszczepiony, nie będzie liczony m.in. w limitach hotelowych czy konferencyjnych.
- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie otwarcia klubów nocnych i dyskotek, ale rozmawiamy o tym w kontekście 26 czerwca - powiedział Adam Niedzielski. Podkreślił, że w klubów i dyskotek trzeba w większym stopniu przypilnować reżimu sanitarnego.
do 25 czerwca przedłużóny rezim sanitarny, przywracamy możłiwośc prowadzenia targów, konferencji, wystaw, z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń w obiektach zamknietych, 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
- ten limit obowiązuje tez na salach zabaw dla dzieci
- imprezy i zgromadzenia: wesela, zgoromadzeni apubliczne: od 6 czerwca limit zwiększony do 150 osób
- transport zbiorowy: 75 procent obłozenia śoredka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa
- do tych limitów nie sa wpliczane oosby zaszczepione
Zobacz także
Transmisje mszy świętych na naszej antenie
2020-04-10, 15:57W trakcie Wielkiego Tygodnia zaplanowano na antenie Polskiego Radia PiK transmisje mszy świętych według poniższego harmonogramu: Czytaj dalej »
W Ciechocinku tęsknią za kuracjuszami. Wrócą na przełomie maja i czerwca?
2020-04-10, 15:18Wierzę w powrót kuracjuszy do naszego uzdrowiska na przełomie maja i czerwca - powiedział burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz. Przyznał, że widok wyludnionego miasta ściska za gardło, ale w pełni rozumie on obostrzenia, które… Czytaj dalej »
Kobiety w ciąży w Grudziądzu znów pod opieką. Poradnia działa w starym szpitalu
2020-04-10, 13:25Po licznych apelach mieszkańców w Grudziądzu ponownie otwarto poradnię ginekologiczno - położniczą. Pacjentki w ciąży przyjmowane są w budynku starego szpitala przy ulicy Szpitalnej. Czytaj dalej »
X Wojskowy Szpital Kliniczny dostał finansowy zastrzyk od Grupy ENEA
2020-04-10, 08:40Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy otrzyma 80 tys. zł wsparcia na walkę z koronawirusem od grupy ENEA. Dobre wieści przekazała poseł Ewa Kozanecka, która o to wsparcie zabiegała. Czytaj dalej »
Nadleśnictwa pomaganie mają w naturze! Oby z tej zbiórki wyrósł las pieniędzy!
2020-04-09, 22:14Leśnicy z Kujaw i Pomorza chcą pomóc służbie zdrowia, która walczy z koronawirusem. Nadleśnictwa z regionu przekazały już 370 tysięcy złotych szpitalom, jednak potrzeby wciąż rosną. Stąd pomysł społecznej zbiórki, w którą… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590