Kolejne luzowanie obostrzeń. Wesela do 150 osób, otwarte sale zabaw
Od 6 do 25 czerwca rząd przywraca możliwość funkcjonowania - zamkniętych do tej pory sal zabaw dla najmłodszych; będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2. Luzowanie dotyczy także targów, konferencji, wesel.
- Przywracamy możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limtem 1 osoba na 15 m. kw. - powiedział na środowej (02.06.) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.- Od 6 czerwca zwiększamy limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób.
Do każdego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione; jeśli ktoś jest zaszczepiony, nie będzie liczony m.in. w limitach hotelowych czy konferencyjnych.
- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie otwarcia klubów nocnych i dyskotek, ale rozmawiamy o tym w kontekście 26 czerwca - powiedział Adam Niedzielski. Podkreślił, że w klubów i dyskotek trzeba w większym stopniu przypilnować reżimu sanitarnego.
do 25 czerwca przedłużóny rezim sanitarny, przywracamy możłiwośc prowadzenia targów, konferencji, wystaw, z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń w obiektach zamknietych, 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
- ten limit obowiązuje tez na salach zabaw dla dzieci
- imprezy i zgromadzenia: wesela, zgoromadzeni apubliczne: od 6 czerwca limit zwiększony do 150 osób
- transport zbiorowy: 75 procent obłozenia śoredka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa
- do tych limitów nie sa wpliczane oosby zaszczepione
Zobacz także
Otwarte galerie handlowe i hotele. Jak funkcjonują?
2020-05-04, 13:35Rozpoczął się drugi etap odmrażania gospodarki. Otwarte są m.in. galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe. Działalność mogą wznowić również muzea, biblioteki i gabinety rehabilitacji, ale z wyłączeniem salonów masażu. Przywrócony… Czytaj dalej »
Na „ochotnika” opiekują się chorymi z koronawirusem. Mówią, że taki zawód
2020-05-04, 12:17Swoim bliskim powiedziały, że dostały nakaz. Aby nie narażać rodziny, wyprowadziły się z domu. Dwie pielęgniarki ze Szpitala Dziecięcego w Toruniu „na ochotnika” zgłosiły się do pracy w szpitalu zakaźnym przy pacjentach z… Czytaj dalej »
Kolejna ofiara koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem. Zmarła 64-letnia kobieta
2020-05-04, 11:45Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego poinformował o śmierci zakażonej koronawirusem 64-letniej kobiety. Mieszkanka Białych Błot zmarła w domu, miała choroby współistniejące. Czytaj dalej »
Co ze żłobkami i przedszkolami od 6 maja? Rodzice odpowiadają na ankiety
2020-05-04, 11:18Szefowie i pracownicy placówek przygotowania do powrotu dzieci rozpoczęli od przeprowadzenia specjalnej ankiety wśród rodziców. Chodziło o zebranie danych na temat liczby chętnych do powrotu do żłobków i przedszkoli i daty tego … Czytaj dalej »
Jeden klient przy stanowisku, bez maseczki nie wejdzie. ZUS znowu otwarty
2020-05-04, 07:02W placówkach ZUS od poniedziałku (4 maja) przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa klientów. - Oczywiście zachowujemy wszelkie zasady bezpieczeństwa z uwagi na COVID19 - informuje ZUS. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590