Chcą powrotu widzeń w więzieniach. Nie widzieli bliskich od wakacji lub dłużej
Rodziny osób przebywających w więzieniach apelują o przywrócenie widzeń. Zakaz bezpośrednich odwiedzin w aresztach i zakładach karnych związany jest z panującą pandemią koronawirusa.
Od 14 miesięcy w związku z obostrzeniami nie możemy widywać się z bliskimi, którzy przebywają w więzieniu - mówi nasza słuchaczka - Karolina.
– Widzenia są wstrzymane od 14 miesięcy. Dzieci nie wiedziały swoich ojców, matek, babć, dziadków. Były wznowione widzenia w wakacje, na miesiąc, gdzie było pleksi, rękawiczki, maseczki, nie można było się zbliżyć, przywitać. Założyliśmy grupę, której członkowie stworzyli petycję pod którą podpisało się już ponad 6500 osób – powiedziała pani Karolina.
kpt. Agnieszka Wollmann, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego służby więziennej w Bydgoszczy informuje, że w czerwcu zostanie przywrócona mozliwość widzeń. Spotkania będą odbywać się w reżimie sanitarnym.
– Przywrócenie widzeń jest planowane 1 czerwca, będzie obowiązywał reżim sanitarny. Dodatkowo będą obowiązywały takie uregulowania jak: możliwości rejestracji na widzenia, która uruchomiona zostanie od 24 maja. W widzeniu uczestniczyć będzie mogła jedna osoba, a widzenie będzie odbywało się wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach i nie będzie mogło trwać więcej niż godzinę – powiedziała kpt. Agnieszka Wollmann.
Natomiast od lipca planowane jest zwiększenie liczby osób, które będą mogły uczestniczyć w widzeniu, z uwzględnieniem osób niepełnoletnich.
Zobacz także
Bydgoski ZUS: Za czas kwarantanny przysługują świadczenia chorobowe
2020-03-12, 08:04Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń chorobowych. Podstawą do ich wypłaty jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego. Za okres trwania kwarantanny lub izolacji przysługuje wynagrodzenie chorobowe… Czytaj dalej »
Co z wiosennymi i letnimi imprezami w Bydgoszczy? Odbędą się?
2020-03-12, 07:15Epidemia koronawirusa spowoduje, że trzeba odwołać szereg imprez plenerowych planowanych na wiosnę w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Zatrzymali ponad 5 tys. maseczek z Chin i Ukrainy. Mogły być groźne dla zdrowia
2020-03-11, 20:21Podejrzane maseczki zostały przejęte przez funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Mundurowi przechwycili transport ponad 5 tysięcy masek przeciwpyłowych sprowadzonych z Ukrainy i Chin. Czytaj dalej »
Grupa ds. koronawirusa, odwoływane konferencje. Specjalne działania w JFTC
2020-03-11, 19:28W Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) wprowadzono specjalne procedury, związane z zagrożeniem koronawirusem, dotyczące zdrowia żołnierzy i pracowników, wyjazdów zagranicznych i wizyt ekip z innych państw - poinformował… Czytaj dalej »
13 osób z podejrzeniem koronawirusa w regionie, 34 objęte kwarantanną
2020-03-11, 18:14W województwie kujawsko-pomorskim obecnie 13 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Przebywają w szpitalach w Bydgoszczy, Toruniu i Świeciu. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590