Chcą powrotu widzeń w więzieniach. Nie widzieli bliskich od wakacji lub dłużej
Rodziny osób przebywających w więzieniach apelują o przywrócenie widzeń. Zakaz bezpośrednich odwiedzin w aresztach i zakładach karnych związany jest z panującą pandemią koronawirusa.
Od 14 miesięcy w związku z obostrzeniami nie możemy widywać się z bliskimi, którzy przebywają w więzieniu - mówi nasza słuchaczka - Karolina.
– Widzenia są wstrzymane od 14 miesięcy. Dzieci nie wiedziały swoich ojców, matek, babć, dziadków. Były wznowione widzenia w wakacje, na miesiąc, gdzie było pleksi, rękawiczki, maseczki, nie można było się zbliżyć, przywitać. Założyliśmy grupę, której członkowie stworzyli petycję pod którą podpisało się już ponad 6500 osób – powiedziała pani Karolina.
kpt. Agnieszka Wollmann, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego służby więziennej w Bydgoszczy informuje, że w czerwcu zostanie przywrócona mozliwość widzeń. Spotkania będą odbywać się w reżimie sanitarnym.
– Przywrócenie widzeń jest planowane 1 czerwca, będzie obowiązywał reżim sanitarny. Dodatkowo będą obowiązywały takie uregulowania jak: możliwości rejestracji na widzenia, która uruchomiona zostanie od 24 maja. W widzeniu uczestniczyć będzie mogła jedna osoba, a widzenie będzie odbywało się wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach i nie będzie mogło trwać więcej niż godzinę – powiedziała kpt. Agnieszka Wollmann.
Natomiast od lipca planowane jest zwiększenie liczby osób, które będą mogły uczestniczyć w widzeniu, z uwzględnieniem osób niepełnoletnich.
Zobacz także
Transmisje mszy świętych na naszej antenie
2020-04-10, 15:57W trakcie Wielkiego Tygodnia zaplanowano na antenie Polskiego Radia PiK transmisje mszy świętych według poniższego harmonogramu: Czytaj dalej »
W Ciechocinku tęsknią za kuracjuszami. Wrócą na przełomie maja i czerwca?
2020-04-10, 15:18Wierzę w powrót kuracjuszy do naszego uzdrowiska na przełomie maja i czerwca - powiedział burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz. Przyznał, że widok wyludnionego miasta ściska za gardło, ale w pełni rozumie on obostrzenia, które… Czytaj dalej »
Kobiety w ciąży w Grudziądzu znów pod opieką. Poradnia działa w starym szpitalu
2020-04-10, 13:25Po licznych apelach mieszkańców w Grudziądzu ponownie otwarto poradnię ginekologiczno - położniczą. Pacjentki w ciąży przyjmowane są w budynku starego szpitala przy ulicy Szpitalnej. Czytaj dalej »
X Wojskowy Szpital Kliniczny dostał finansowy zastrzyk od Grupy ENEA
2020-04-10, 08:40Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy otrzyma 80 tys. zł wsparcia na walkę z koronawirusem od grupy ENEA. Dobre wieści przekazała poseł Ewa Kozanecka, która o to wsparcie zabiegała. Czytaj dalej »
Nadleśnictwa pomaganie mają w naturze! Oby z tej zbiórki wyrósł las pieniędzy!
2020-04-09, 22:14Leśnicy z Kujaw i Pomorza chcą pomóc służbie zdrowia, która walczy z koronawirusem. Nadleśnictwa z regionu przekazały już 370 tysięcy złotych szpitalom, jednak potrzeby wciąż rosną. Stąd pomysł społecznej zbiórki, w którą… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590