Drugi punkt szczepień masowych w Bydgoszczy: BCTW Myślęcinek
Od środy, 5 maja zaczął działać drugi w Bydgoszczy - po Fordonie - punkt szczepień powszechnych. Punkt jest zlokalizowany w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Jego operatorem jest Asklepios medica.
Pierwszy w województwie pilotażowy punkt szczepień powszechnych uruchomiono w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym 20 kwietnia br. Punkt, którego operatorem jest Przychodnia Bajka, działa 5 dni w tygodniu i ma potencjał szczepienia 700 osób dziennie.
Kolejny punkt - w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym - jest gotowy na przyjęcie pacjentów. Będzie mógł działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Zaszczepionych dziennie będzie mogło zostać 1200 osób. Partnerem medycznym jest Asklepios medica.
W minionym tygodniu przeprowadzone zostały szkolenia 12 zespołów szczepiących, strażników miejskich i pozostałych pracowników.
- Mamy nadzieję, że nie będzie problemów z dostawami szczepionek i będziemy mogli szybko i sprawnie szczepić bydgoszczanki i bydgoszczan. To dla nas priorytet – chcemy, by mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do wcześniejszych aktywności – mówi koordynująca punkty szczepień powszechnych zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.
- Cieszę się, że Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze będzie kolejnym punktem szczepień powszechnych w Bydgoszczy. Dołożymy starań, żeby mieszkańcom, którzy będą tu szczepieni, zapewnić komfort i bezpieczeństwo – mówi Andrzej Półgrabski, Prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który zarządza BCTW.
Zasady zapisów na szczepienia pozostają bez zmian - można to zrobić przez ogólnopolską infolinię 989, internetowe konto pacjenta lub w Przychodni Bajka. Takie same zasady będą obowiązywały w przypadku punktu sczepień w BCTW.
Zobacz także
Firmy kupują maski i przekazują pieniądze, starsza pani przyniosła 13. emeryturę
2020-04-06, 14:02Szpital zakaźny w Bydgoszczy dziękuje za wsparcie finansowe i rzeczowe osobom prywatnym, stowarzyszeniom i firmom. Czytaj dalej »
Wybudowali szpital polowy w Bydgoszczy. „Gdyby liczba chorych mocno wzrosła"
2020-04-06, 13:19Żołnierze z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wybudowali w Bydgoszczy szpital polowy. To przygotowania lecznicy wojskowej na ewentualne zwiększenie liczby chorych na Covid-19. Czytaj dalej »
Gdzie najwięcej osób w kwarantannie, gdzie najmniej? Aktualny raport wojewody
2020-04-06, 12:17Najwięcej osób z regionu jest obecnie w kwarantannie w Toruniu i we Włocławku - wynika z raportu Urzędu Wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Poseł Girzyński: Troszczymy się o zdrowie, ale każda strona ma interes polityczny
2020-04-06, 11:31- Poczekajmy na rekomendację ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - mówił o terminie wyborów poseł Zbigniew Girzyński, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »
Kontrola w szpitalu po anonimowym liście lekarza. Zleciła ją prokuratura
2020-04-06, 09:44Prokuratura sprawdza, czy w toruńskim Szpitalu Miejskim nie narażono życia i zdrowia pacjentów oraz personelu medycznego, w związku z zakażeniami koronawirusem. Śledczy rozpoczęli czynności po liście jednego z lekarzy szpitala, który… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590