Rekordowa liczba chętnych, szczepionki się kończą. Akcja potrwa dzień krócej
Sprawdziły się nasze informacje, że akcja pod hasłem „Zaszczep się w majówkę" w Kujawsko-Pomorskiem potrwa krócej o jeden dzień. Zainteresowanie było tak wielkie, że zabrakło szczepionek.
Punkt na toruńskich Jordankach jest jednym z 16 w kraju, w którym odbywa się ogólnopolska akcja szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Punkt w Toruniu będzie w poniedziałek działał do wyczerpania zapasów.
- W związku z rekordowym zainteresowaniem mieszkańców województwa akcją „Zaszczep się w majówkę," wyczerpiemy dziś całą dostępną pulę szczepionek. Wobec tego jesteśmy zmuszeni odwołać akcję szczepień w Toruniu zaplanowaną na 4 maja. Dziś pracujemy do wykorzystania ostatniej dawki – informuje w poniedziałek Urząd Wojewódzki.
Akcja szczepień zaplanowana była początkowo na ok. 620 osób dziennie. - Zainteresowanie było jednak tak duże, że każdego dnia zwiększaliśmy pulę dostępnych szczepionek i wydłużaliśmy godziny pracy punktu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. W poniedziałek wykonaliśmy już 700 szczepień. W sumie od 1 do 3 maja do godziny 14.00 wykonaliśmy blisko 3000 szczepień – relacjonują urzędnicy.
Zobacz także
Raport przedpołudniowy: w regionie łącznie 470 zakażonych, zmarły kolejne 3 osoby
2020-04-24, 10:45Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego, poinformował o kolejnych 10 osobach zakażonych koronawirusem w naszym regionie. Wśród osób zakażonych jest 1 osoba z Torunia, 1 osoba z Bydgoszczy, 6 osób z powiatu świeckiego… Czytaj dalej »
Wielki powrót rodziców do szkoły! Wszystko przez zdalne nauczanie
2020-04-24, 10:16Rodzice obciążeni zadaniami e - szkoły. Odrabianie lekcji zajmuje - z uwagi na różny czas spływania zadań od nauczycieli - kilka godzin, monitoring szkolnych komunikatorów trwa niemal całą dobę, a do tego dochodzi, w wielu przypadkach… Czytaj dalej »
Badania pracowników DPS-ów za pieniądze z programu wojewódzkiego
2020-04-24, 08:11Rozpoczęły się testy wśród pracowników domów pomocy społecznej, podległych starostwom powiatowym i prezydentom miast na prawach powiatów w ramach programu przeciwdziałania epidemii samorządu województwa kujawsko-pomorskiego -… Czytaj dalej »
UMK: badania kliniczne leków mających pomóc w walce z epidemią przynajmniej w pięciu ośrodkach
2020-04-24, 07:10Badania kliniczne leków, które mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa, będą prowadzone przynajmniej w pięciu ośrodkach w Polsce - przekazał prof. Jacek Kubica z CM UMK w Toruniu. Leki kardiologiczne mogłyby pomóc osobom we… Czytaj dalej »
Jak wygląda praca w szpitalu jednoimiennym? Opowiada pielęgniarka
2020-04-23, 14:35- Najgorszy jest lęk, który obezwładnia, a zwykły strach jest pożądany -mówi Małgorzata Kufel - pielęgniarka z jednoimiennego szpitala w Grudziądzu, w której leczenie są pacjenci z koronawirusem. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590