Szczepień musi być więcej - o to apelują toruńscy działacze PO
- Wzywamy rząd do natychmiastowego uruchomienia centrów powszechnych szczepień przygotowanych przez samorządy i odblokowania zapisów na szczepienia dla wszystkich chętnych Polaków!- to postulat działaczy PO z Torunia.
- Proces szczepień odbywa się za wolno, a Polsce przez decyzje rządu daleko do zbiorowej odporności - uważają działacze opozycji.
Szef PO w regionie, poseł Tomasz Lenz, przypomniał, że jego partia już w styczniu apelowała do władz centralnych o włączenie w organizację szczepień samorządów. - Mamy w tej chwili w magazynach 2 miliony niewykorzystanych szczepionek. Ponad 60 tys. Polaków zmarło na COVID-19. Gdyby samorządy od stycznia szczepiłyby Polaków, i wykorzystywały wszystkie szczepionki, także te zalegające w magazynach, o ile mniej mogłoby być zgonów - mówi Tomasz Lenz.
- Toruń uruchomi na ten moment dwa punkty szczepień, z możliwością zaszczepienia 500 lub więcej mieszkańców dziennie. Toruń wystąpił o organizację czterech punktów, natomiast dostał zgodę na dwa - mówi radna Torunia, Margareta Skerska-Roman.
- Chciałam szczególnie dostrzec sytuację osób najsłabszych, którzy w dalszym ciągu nie są szczepieni: ani opiekunowie, ani osoby niepełnosprawne - zauważa poseł Iwona Hartwich.
- Jesteśmy grupą bardzo wysokiego ryzyka. Mamy też choroby współistniejące - dodaje radny Jakub Hartwich.
Zobacz także
Mieszkanka Świecia kupiła 2 tys. rękawiczek ochronnych dla miejscowego szpitala
2020-03-30, 14:152 tysiące rękawiczek ochronnych trafiło do szpitala w Świeciu nad Wisłą. Sprzęt ochronny za własne oszczędności kupiła mieszkanka Świecia. Czytaj dalej »
Wrócił z Holandii i mimo obowiązku kwarantanny zorganizował imprezę
2020-03-30, 13:15Mimo licznych apeli, komunikatów i ogłoszeń, aż po informacje o konsekwencjach prawnych niestosowania się do zaleceń Inspekcji Sanitarnej, w regionie doszło do kolejnych przypadków złamania zasad 14-dniowej kwarantanny. Czytaj dalej »
Dwa przypadki zakażenia koronawirusem u pracowników Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy
2020-03-30, 12:15Dwoje pracowników Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zakażonych koronawirusem. Potwierdził to oficjalnie rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Pomagają na co dzień, ale teraz sami potrzebują pomocy
2020-03-30, 11:04Epidemia koronawirusa pokrzyżowała szyki stowarzyszeń i fundacji charytatywnych. Jak informuje Danuta Szukalska z kujawsko-pomorskiego Polskiego Czerwonego Krzyża, zamiast promocji krwiodawstwa i działalności edukacyjnej, PCK zajął… Czytaj dalej »
Paweł Szramka: Pomoc państwa dla przedsiębiorców jest niewystarczająca
2020-03-30, 09:50- Tarcza antykryzysowa zaproponowana przez rząd ma swoje zalety, ale propozycje dla przedsiębiorców są niewystarczające - uważa poseł Paweł Szramka. Polityk Koalicji Polskiej oczekiwałby dla nich większej pomocy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590