Szczepień musi być więcej - o to apelują toruńscy działacze PO
- Wzywamy rząd do natychmiastowego uruchomienia centrów powszechnych szczepień przygotowanych przez samorządy i odblokowania zapisów na szczepienia dla wszystkich chętnych Polaków!- to postulat działaczy PO z Torunia.
- Proces szczepień odbywa się za wolno, a Polsce przez decyzje rządu daleko do zbiorowej odporności - uważają działacze opozycji.
Szef PO w regionie, poseł Tomasz Lenz, przypomniał, że jego partia już w styczniu apelowała do władz centralnych o włączenie w organizację szczepień samorządów. - Mamy w tej chwili w magazynach 2 miliony niewykorzystanych szczepionek. Ponad 60 tys. Polaków zmarło na COVID-19. Gdyby samorządy od stycznia szczepiłyby Polaków, i wykorzystywały wszystkie szczepionki, także te zalegające w magazynach, o ile mniej mogłoby być zgonów - mówi Tomasz Lenz.
- Toruń uruchomi na ten moment dwa punkty szczepień, z możliwością zaszczepienia 500 lub więcej mieszkańców dziennie. Toruń wystąpił o organizację czterech punktów, natomiast dostał zgodę na dwa - mówi radna Torunia, Margareta Skerska-Roman.
- Chciałam szczególnie dostrzec sytuację osób najsłabszych, którzy w dalszym ciągu nie są szczepieni: ani opiekunowie, ani osoby niepełnosprawne - zauważa poseł Iwona Hartwich.
- Jesteśmy grupą bardzo wysokiego ryzyka. Mamy też choroby współistniejące - dodaje radny Jakub Hartwich.
Zobacz także
Toruń odmraża niektóre ratuszowe wydziały. Można iść załatwiać sprawy
2020-05-03, 07:30Podobne jak inne miasta, Toruń otworzy w poniedziałek część obiektów sportowych - potwierdził prezydent Michał Zaleski. Jest jeden warunek, na miejscu musi być animator lub opiekun. Otwierają się także ratuszowe wydziały. Czytaj dalej »
Koronawirus w Chełmnie. Zakażone 3 osoby mające kontakt z pracownikiem klasztoru
2020-05-01, 20:28Koronawirusa potwierdzono u trzech osób, które miały kontakt z zakażonym świeckim pracownikiem klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie - poinformował w piątek rzecznik wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Archiwum Państwowe tworzy Archiwum Pandemii 2020
2020-05-01, 18:30Udokumentujmy wspólnie życie w pandemii koronawirusa - zachęcają Archiwa Państwowe. I zapraszają do dzielenia się swoimi zapiskami, zdjęciami, dokumentami, a także memami i blogami z czasu dziejącej się na naszych oczach historii… Czytaj dalej »
Rząd i spółki Skarbu Państwa wspierają kujawsko-pomorskie szpitale
2020-05-01, 17:007,5 mln zł pomocy rządowej otrzymały dotąd szpitale i instytucje pomocy społecznej w Kujawsko-Pomorskiem. Pieniądze i środki ochrony osobistej - maseczki, gogle, przyłbice, rękawice ochronne, środki dezynfekujące trafiły w szczególności… Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: 6 nowych przypadków Covid-19, 24 osoby wyzdrowiały
2020-05-01, 13:48Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego poinformował o kolejnych 6 osobach zakażonych koronawirusem w regionie. Wśród osób zakażonych jest 1 osoba z Bydgoszczy, 1 z Torunia, 3 osoby z powiatu chełmińskiego oraz 1 osoba z powiatu s… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590