Sanepid zamyka Kinder Park w Toruniu. „Działalność rozrywkowa zakazana”
Jest decyzja służb sanitarnych w sprawie działającego mimo obostrzeń centrum rozrywki w Toruniu. Sanepid zdecydował o zamknięciu Kinder Parku przy ul. Polnej.
- Po zapoznaniu z protokołem pokontrolnym i zebranym w sprawie materiałem dowodowym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu wydał decyzję o niezwłocznym zaprzestaniu działalności obiektu. W tej sprawie mamy do czynienia z prowadzeniem działalności rozrywkowej i rekreacyjnej, pomimo wprowadzonego zakazu, wynikającego rozporządzenia z 19 marca w sprawie wprowadzenia określonych obostrzeń, w związku z epidemią – informuje Łukasz Betański, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.
Jak dodaje, „powyższej decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności". Tymczasem centrum w mediach społecznościowych informuje, że działa normalnie, a inspekcja nie miała żadnych uwag do ich pracy. PRPiK jako pierwsze informowało, że placówka działa, a ze zjeżdżalni i trampolin korzystają całe rodziny.
Zobacz także
Region: 190 hospitalizowanych w związku z koronawirusem; 290 zakażonych
2020-04-10, 18:59W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowanych jest 190 osób w związku z koronawirusem. Dotychczas w regionie potwierdzono 290 przypadków zakażenia - poinformował w piątek rzecznik wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia: planujemy wynajęcie podmiotu do testów na obecność koronawirusa
2020-04-10, 18:22Problemy zdrowotne personelu - były przyczyną wstrzymania prac Instytutu Genetyki Sądowej w Bydgoszczy, badającego testy na obecność koronawirusa w regionie. Informacje przekazał na konferencji prezydent Michał Zaleski. Miasto od kilku… Czytaj dalej »
Siódma osoba zmarła na COVID-19 w Kujawsko-Pomorskiem
2020-04-10, 18:08Ministerstwo Zdrowia w piątek południu poinformowało o zgonie na COVID-19 69-letniej kobiety z województwa kujawsko-pomorskiego. Pacjentka zmarła już 30 marca, ale wówczas zakwalifikowano, że śmierć nastąpiła z innej przyczyny… Czytaj dalej »
Region: 18 osób chorych na COVID-19 w stanie ciężkim
2020-04-10, 16:5618 osób hospitalizowanych w kujawsko-pomorskich szpitalach z powodu COVID-19 jest w stanie ciężkim - poinformował w piątek rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Do tej pory zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w regionie… Czytaj dalej »
„Nie jadamy nietoperzy na śniadanie” - oświadczenie personelu Szpitala Miejskiego w Toruniu
2020-04-10, 16:16„Nie ma naszej zgody na podważanie dobrego imienia szpitala, które było budowane przez wiele lat” - tak w specjalnym oświadczeniu do mediów napisał personel Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. W placówce zamknięto… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590