Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością
Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ dopatrzył się w tej sprawie nieprawidłowości. Szczepiono poza kryteriami grupy "0".
W przesłanym do Polskiego Radia PiK komunikacie, centrala NFZ informuje, że kontrola w szpitalu w Ciechocinku trwała od 27.01-26.02.2021 i dotyczyła tu cytat: "prawidłowości realizacji szczepień w dniach 25-26 stycznia br."
Na podstawie pozyskanych danych ustalono, że zaszczepiono wówczas osoby, które nie spełniały kryteriów określonych dla etapu "0", jak również nie były to, uprawnione w tym okresie do szczepień, osoby w wieku 70+.
Szpital został w związku z tym zobowiązany do zwiększenia nadzoru nad procedurą szczepień oraz przestrzegania kolejności wynikającej z obowiązujących przepisów.
Przypomnijmy, że w grupie osób zaszczepionych pod koniec stycznia znalazł się poseł PiS Zbigniew Girzyński, jednocześnie wykładowca historii na UMK. Zarejestrował się, podobnie jak inni naukowcy z ramienia UMK, które tłumaczyło, że działało na podstawie obowiązujących wówczas rozporządzeń uprawniających do szczepień pracowników uczelni medycznych.
Wyjaśnienia uczelni przyjęło Ministerstwo Edukacji i Nauki, które nie dopatrzyło się nieprawidłowości ze strony uczelni.
Zobacz także
12 miesięcy dla szpitala w Grudziądzu. Co dalej? Nie wiadomo
2020-04-01, 18:04Nowe otwarcie dla grudziądzkiej lecznicy. Wszystko dzięki specustawie i uchwale grudziądzkiej Rady Miasta. Czytaj dalej »
Pięć osób nad trumną - rodziny z bólem serca znoszą rygory kwarantanny
2020-04-01, 17:10Jak zorganizować pogrzeb bliskiej osoby w czasie epidemii i kwarantanny, gdy przy trumnie może się spotkać maksymalnie pięć osób? Część rodzin dzieli się na grupy i rotacyjnie towarzyszy zmarłemu podczas poszczególnych części… Czytaj dalej »
Pub wpuszczał klientów tylnymi drzwiami. To się nazywa: nawarzyć sobie piwa!
2020-04-01, 15:00Klienci jednego z pubów w Toruniu wpuszczani byli przez pracującą tam osobę tylnymi drzwiami. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a osoby, które nie respektowały obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusem, mogą zapłacić po… Czytaj dalej »
Na UMK będą badania nad koronawirusem. Jak chcą go powstrzymać?
2020-04-01, 14:28Jest zgoda Komisji Bioetycznej na projekt naukowców z Collegium Medicum UMK, którego celem jest zahamowanie rozwoju koronawirusa. Badania mają objąć zarówno osoby chore na Covid-19 jak i te narażone na zakażenie. Czytaj dalej »
W pokoju, na balkonie, w ogródku - warto ćwiczyć z trenerem online!
2020-04-01, 13:31„Zostań w domu, ćwicz z nami”. Toruńscy sportowcy zachęcają do treningów online. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590