Wolontariuszka na oddziale covidowym: Chorowałam, szczepiłam się, chcę pomóc
Katarzyna Gucajtis z Fundacji „Światło” została wolontariuszką na oddziale covidowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.
Znana społeczniczka odpowiedziała na apel lecznicy kierowany do ozdrowieńców i osób zaszczepionych o pomoc przy pacjentach z COVID-19. - Miałam już koronawirusa i jestem zaszczepiona, więc postanowiłam pomóc - mówi Katarzyna Gucajtis. - Jestem przekonana, że jeśli zachowam wszystkie zasady bezpieczeństwa, ryzyko zachorowania jest niewielkie. Pomagam sanitariuszowi przy jego codziennych czynnościach przy chorych, takich jak karmienie, czy pielęgnacja, a wychodząc z oddziału towarzyszy mi zdecydowanie więcej pokory wobec tej choroby i jeszcze większy szacunek wobec pracujących tam osób.
Katarzyna Gucajtis od lat jest związana z toruńską Fundacją „Światło”, a od 2020 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Większemu gronu znana jest także z występów na estradzie. Laureatce Nagrody Prezydenta Miasta Torunia w kategorii „działalność na rzecz drugiego człowieka”, za postawę pogratulowały już władze miasta.
- Znam Panią Kasię od lat i wiem, że jest człowiekiem bardzo wrażliwym, empatycznym i troszczącym się o innych. Jej decyzja o rozpoczęciu wolontariatu na oddziale covidowych tylko to potwierdza. Bardzo dziękuję Pani Kasi za tak wspaniałą postawę – przyznaje prezydent Michał Zaleski.
Do tej pory do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego do pomocy przy pacjentach z COVID-19 zgłosiło się 20 ochotników.
Zobacz także
Szkoła w rozpaczy po śmierci 44-letniej pedagog. Zmarła na Covid-19
2020-10-12, 16:03- To dla nas bardzo trudny moment. W naszej miejscowości znali ją wszyscy. Ona uczyła się kiedyś w tej szkole, tak jak jej rodzice, a potem dziecko - mówi dyrektor Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą, gdzie pracowała zmarła na Covid-19… Czytaj dalej »
75 osób w Bydgoszczy, 85 w szpitalu w Grudziądzu, 105 w Janikowie. Ogniska w regionie
2020-10-12, 14:04Ostatniej doby potwierdzono 258 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. kujawsko-pomorskim. Pochodzą one z wielu rozporoszonych ognisk, m.in. w ZOL-u w Redeczu Wielkim, kurii biskupiej, liceum i zakładzie karnym we Włocławku czy w stacji… Czytaj dalej »
Protesty przeciwko obostrzeniom związanym z koronawirusem
2020-10-10, 15:05Bez masek na twarzach lub w siateczkach imitujących maseczki. Ponad 100 osób protestowało pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przeciwko obowiązkowi zakrywania ust i nosa. Podobny protest odbył się na Rynku Staromiejskim w… Czytaj dalej »
104 zakażenia koronawirusem w zakładzie meblarskim w Janikowie
2020-10-10, 10:32Przeprowadzone testy potwierdziły 104 przypadki zakażenia koronawirusem w jednym z zakładów meblarskich w Janikowie. Dochodzenie epidemiologiczne jeszcze się nie zakończyło. Czytaj dalej »
Marszałkowski pakiet antykryzysowy: 145 respiratorów dla szpitali z regionu
2020-10-09, 17:48145 respiratorów trafi łącznie do 22 szpitali w województwie kujawsko-pomorskim w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Do placówek dotarło do tej pory 67 takich urządzeń. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590