W szpitalu szukał koronawirusa, a ratusz chciał podpalić. Wszystko filmował
Policja zatrzymała mężczyznę, który w miniony weekend bez maseczki wtargnął do toruńskiego Szpitala Miejskiego ogłaszając, że "suweren przyszedł na kontrolę". Dziś (01.04.) próbował wejść do ratusza domagając się rozmowy z prezydentem Torunia. Nie został wpuszczony, więc zaczął grozić m.in. spaleniem budynku. Oba wydarzenia transmitował w sieci.
- Na pewno podejrzany usłyszy zarzuty - mówi Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka toruńskich funkcjonariuszy.
- Ten mężczyzna to 32 - letni mieszkaniec Torunia. Dzisiaj około godz. 17 został zatrzymany. W tej chwili trwa analiza zebranego materiału dowodowego, które z Prokuratury Toruń Centrum - Zachód zostały nam przekazane dzisiaj, więc chwilę musimy poczekać z postawieniem zarzutów, bo to jest jeszcze bardzo wczesny etap sprawy - mówi Wioletta Dąbrowska.
Jak już mówiliśmy, po weekendowym incydencie toruński szpital złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Dziś podobny krok wykonał prezydent miasta. Michał Zaleski zapowiedział też zwiększenie ochrony Urzędu Miasta. Prokuratura uważa, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa. - Zleciliśmy policji przeprowadzenie czynności sprawdzających - wyjaśnia prok. Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu.
Zobacz także
Opaski życia trafią do grudziądzkiego szpitala. „Pomogą” w opiece nad chorymi [wideo]
2020-05-10, 12:0150 takich urządzeń kupiła grupa PZU. Opaski będą monitorować stan zdrowia najciężej chorych pacjentów. Czytaj dalej »
Region: raport z 10 maja. 2 nowe osoby zakażone, pięciu ozdrowieńców
2020-05-10, 10:41Kolejne dwie nowe osoby zakażone koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest 1 osoba z Inowrocławia i 1 z Torunia. Czytaj dalej »
W Kujawsko-Pomorskiem najwięcej osób w kraju leczonych jest osoczem
2020-05-09, 12:125 osób spośród chorych na COVID-19 w naszym regionie jest obecnie poddawane terapii osoczem pochodzącym od ozdrowieńców. 4 osoby są leczone w ten sposób w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu i jedna w Kujawsko-Pomorskim… Czytaj dalej »
Branża transportowa w kryzysie. Jak jej pomóc? Są propozycje
2020-05-08, 19:34Toruńscy politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą pomóc lokalnym firmom przewozowym. Radny, adw. Michał Jakubaszek i poseł Zbigniew Girzyński złożyli dziś wniosek do prezydenta Torunia o obniżenie podatku od środków transportowy… Czytaj dalej »
Koronawirus, raport wieczorny. W regionie 7 kolejnych ozdrowieńców, jeden zgon
2020-05-08, 18:56Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane na temat pandemii w kraju - jest 187 nowych zakażeń koronawirusem, 20 osób zmarło. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590