Ratownicy medyczni i studenci zgłaszają się, by pomagać na oddziale covidowym
Są pierwsi chętni do pomocy przy pacjentach z COVID-19 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Zgłosili się po piątkowym apelu.
Epidemia narasta, a personelu jest coraz mniej. W miniony piątek toruńska placówka wystosowała apel do mieszkańców regionu z prośbą o zgłaszanie się ozdrowieńców i osób zaszczepionych. - Do tej pory na apel szpitala odpowiedziało osiem osób, w tym ratownicy medyczni oraz studenci medycyny - informuje dr Janusz Mielcarek, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.
Szpital był zmuszony od tego tygodnia otworzyć kolejny oddział covidowy . W sumie dysponuje teraz 112 łóżkami, z czego większość jest zajęta. - Brakuje lekarzy, ale pomoc medyczna to nie wszystko - podkreśla dr Janusz Mielcarek.
APEL SZPITALA
W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się wolontariuszy do pracy w oddziałach covidowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do niesienia pomocy chorym, którzy w tym trudnym czasie najbardziej jej potrzebują.
Szpital Wojewódzki w Toruniu zapewnił miejsca dla ponad 100 pacjentów zmagających się z tą chorobą, ale konieczność zwiększenia miejsc dla coraz liczniej pojawiających się chorych oznacza także potrzebę zapewnienia odpowiedniej ilości personelu, także niemedycznego, który zapewni odpowiednią opiekę nad pacjentami.
Apel ten kierujemy do wszystkich mieszkańców Torunia i regionu toruńskiego, którzy przebyli już zakażenie COVID-19 i są ozdrowieńcami, a także do studentów medycyny, którzy otrzymali już dwie dawki szczepionki przeciw SARS-CoV2.
Wszyscy, którzy zechcieliby wesprzeć personel Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu proszeni są o kontakt: w dni powszednie do godziny 14.30 pod numerami telefonów: 056 679 35 32 oraz 56 679 30 30; w weekendy i całodobowo można zgłaszać na adres mailowy: pomoc.covid@wszz.torun.pl
Zobacz także
Wsparcie dla organizacji pozarządowych. Czego potrzebują by działać?
2020-03-27, 14:25Toruńscy radni Klubu Koalicji Obywatelskiej chcą pomóc organizacjom pozarządowym. Przygotowali ankietę, w której fundacje i stowarzyszania mogą zgłaszać swoje problemy oraz propozycje rozwiązań związanych z epidemią koronawir… Czytaj dalej »
Producent przekazał maseczki samorządom, a samorządy podarują służbie zdrowia
2020-03-27, 14:01Pierwsze maseczki przeciwwirusowe wyprodukowane przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych trafiają do samorządów. Czytaj dalej »
Brak zaufania czynnikiem generującym kryzys ekonomiczny po epidemii
2020-03-27, 13:22Prof. Janusz Golinowski, politolog, który był dzisiaj gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że podstawowym czynnikiem generującym kryzys po epidemii będzie spadek poziomu zaufania w społeczeństwach. Czytaj dalej »
Msze św. i nabożeństwa w radiu, telewizji i Internecie [LINKI DO TRANSMISJI]
2020-03-27, 12:23W czasie epidemii koronawirusa lepiej uczestniczyć w mszy św. czy nabożeństwie z domu. Transmisje w Internecie proponują także bydgoskie parafie. Czytaj dalej »
Kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem w regionie; łącznie 33 chorych
2020-03-27, 10:04W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chore są 33 osoby - poinformował w piątek rano rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590