Szczepienia nauczycieli w Toruniu: tłumy na jedną godzinę, kolejka na zewnątrz [wideo]
- Z tak niezdyscyplinowaną grupą osób czekających na szczepienia przeciwko COVID-19 jeszcze nie mieliśmy do czynienia - tak Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu komentuje wtorkowe zajście w placówce, gdy w budynku rejestracji znalazło się kilkadziesiąt osób i musiała interweniować policja. Tymczasem nauczyciele narzekają, że zaproszono prawie 200 osób na jedną godzinę.
W środę przed szpitalem także ustawiły się kolejki pedagogów, ale chętni do szczepień musieli czekać na zewnątrz. - Mieliśmy się zjawiać na godz. 9.00 i wychodzi na to, że będziemy czekać nie wiadomo jak długo. Chyba z 200 osób przyszło na tę samą godzinę - mówią nauczyciele.
- Obecnie wpuszczamy do budynku po 20-30 osób, cała reszta czeka na zewnątrz. Poprosiliśmy o pomoc policję, pomaga w pilnowaniu porządku, niestety oznacza to wydłużenie – mówi dr Janusz Mielcarek, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. - Byliśmy zmuszeni wprowadzić tak ostry reżim i nie dopuścić do bałaganu, który zdarzył się we wtorek, kiedy prawdopodobnie osoby mające wyznaczone godziny późniejsze, pojawiły się rano. Personel, który to zauważył prosił, by część osób opuściła budynek szpitala, niestety odmówiły. Możliwe, że należało bardziej radykalnie zabronić tym osobom wejścia, ale dotąd nie mieliśmy takich problemów.
Jak informuje rzecznik szpitala, placówka zawsze zaprasza więcej osób na szczepienie, bo część chętnych się nie zjawia, a preparaty nie mogą się zmarnować. We wtorek sytuacja była odwrotna, ale wszyscy, dla których zabrakło szczepionek zostali przebadani i w środę bez kolejki zaszczepieni.
Nauczyciele muszą czekać w długiej kolejce, by zaszczepić się przeciw COVID-19/wideo: Katarzyna Prętkowska
Zobacz także
Przechorowałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż innym! [informatory dla ozdrowieńców i chorych]
2020-11-12, 08:04Leczenie osoczem ozdrowieńców z COVID-19 jest jednym z podstawowych elementów postępowania u pacjentów w stadium pełnoobjawoym COVID-19 i znajduje się w rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźny… Czytaj dalej »
W regionie zajętych 1027 z 2144 łóżek covidowych i 102 ze 178 respiratorów
2020-11-11, 20:33W regionie kujawsko-pomorskim zajętych jest 1027 z 2144 łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19 - poinformował w środę urząd wojewódzki w Bydgoszczy. W regionie wolnych jest 76 ze 178 respiratorów dla zakażonych… Czytaj dalej »
Baczność! W Grudziądzu wymaz w drive-thru zrobią żołnierze WOT
2020-11-11, 19:34Punkt drive-thru przy grudziądzkim szpitalu jest już gotowy. Od czwartku będzie tam można zrobić wymazy. Czytaj dalej »
Mikrogranty dla firm. Marszałkowski pakiet antykryzysowy na czas epidemii
2020-11-10, 17:48Ponad 10 milionów złotych wynosi pula w powtarzanym naborze wniosków o udzielane przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego mikrogranty inwestycyjne dedykowane małym i średnim firmom. Tym razem o wsparcie mogą się ubiegać przedsiębiorcy… Czytaj dalej »
Liczymy wolne łóżka covidowe w regionie. Na razie jest ich więcej
2020-11-10, 07:04W województwie kujawsko-pomorskim zajętych jest 1021 z 2103 łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 - poinformował bydgoski Urząd Wojewódzki. Jeśli chodzi o respiratory dla osób zakażonych koronawirusem, wolnych jest 76 ze 178. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590