Szczepienia nauczycieli w Toruniu: tłumy na jedną godzinę, kolejka na zewnątrz [wideo]
- Z tak niezdyscyplinowaną grupą osób czekających na szczepienia przeciwko COVID-19 jeszcze nie mieliśmy do czynienia - tak Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu komentuje wtorkowe zajście w placówce, gdy w budynku rejestracji znalazło się kilkadziesiąt osób i musiała interweniować policja. Tymczasem nauczyciele narzekają, że zaproszono prawie 200 osób na jedną godzinę.
W środę przed szpitalem także ustawiły się kolejki pedagogów, ale chętni do szczepień musieli czekać na zewnątrz. - Mieliśmy się zjawiać na godz. 9.00 i wychodzi na to, że będziemy czekać nie wiadomo jak długo. Chyba z 200 osób przyszło na tę samą godzinę - mówią nauczyciele.
- Obecnie wpuszczamy do budynku po 20-30 osób, cała reszta czeka na zewnątrz. Poprosiliśmy o pomoc policję, pomaga w pilnowaniu porządku, niestety oznacza to wydłużenie – mówi dr Janusz Mielcarek, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. - Byliśmy zmuszeni wprowadzić tak ostry reżim i nie dopuścić do bałaganu, który zdarzył się we wtorek, kiedy prawdopodobnie osoby mające wyznaczone godziny późniejsze, pojawiły się rano. Personel, który to zauważył prosił, by część osób opuściła budynek szpitala, niestety odmówiły. Możliwe, że należało bardziej radykalnie zabronić tym osobom wejścia, ale dotąd nie mieliśmy takich problemów.
Jak informuje rzecznik szpitala, placówka zawsze zaprasza więcej osób na szczepienie, bo część chętnych się nie zjawia, a preparaty nie mogą się zmarnować. We wtorek sytuacja była odwrotna, ale wszyscy, dla których zabrakło szczepionek zostali przebadani i w środę bez kolejki zaszczepieni.
Nauczyciele muszą czekać w długiej kolejce, by zaszczepić się przeciw COVID-19/wideo: Katarzyna Prętkowska
Zobacz także
35 osób zakażonych we Włocławku. Szpital zamyka oddziały i ewakuuje pacjentów
2020-09-13, 16:17O kolejne pięć osób wzrosła grupa zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Łącznie wirusa stwierdzono u 35 osób - 14 pacjentów i 21 pracowników. Czytaj dalej »
Koronawirus: stan ciężki pacjentów szpitala we Włocławku
2020-09-12, 12:14W ciężkim stanie są pacjenci (13) szpitala we Włocławku, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wieczorem 11 września, lecznica otrzymała wyniki 67 testów. 30 jest pozytywnych. Czytaj dalej »
Przyjęcia pacjentów wstrzymane! Koronawirus w szpitalu we Włocławku
2020-09-11, 09:47Szpital we Włocławku wstrzymał przyjęcia pacjentów na wszystkich oddziałach chorób wewnętrznych. U jednego z pracowników medycznych potwierdzono zakażenie koronawirusem. Czytaj dalej »
Koronawirus opóźnił rozpoczęcie roku. Szkoła w Unisławiu znowu działa
2020-09-11, 08:45Szkoła podstawowa w Unisławiu znowu otwarta. W piątek (11 września) uczniowie po raz pierwszy w tym roku pojawią się w szkolnych ławkach. Czytaj dalej »
10 dni od początku roku szkolnego. Jaka jest sytuacja w naszym województwie?
2020-09-10, 18:32- To była dobra decyzja, by nauka w szkołach odbywała się w trybie stacjonarnym - tak pierwsze 10 dni nowego roku szkolnego podsumowuje kujawsko-pomorski kurator oświaty. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590