Ratownik: Zwolnili nas, bo w czasie epidemii pomagaliśmy w innym szpitalu
Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu rozwiązała umowę kontraktową z pracownikami Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, którzy - w związku z brakami kadrowi podczas drugiej fali epidemii - zostali oddelegowani do pracy przy pacjentach z COVID-19 do innej jednostki.
Ze szpitala w Toruniu zwolnieni zostali dwaj ratownicy medyczni i pielęgniarka. - Od 1 października zostaliśmy delegowani przez wojewodę na trzy miesiące do pomocy w szpitalu Grudziądzu. Otrzymaliśmy wtedy informację, że spokojnie po trzech miesiącach wracamy do pracy na normalnych warunkach, że jest to wszystko zgodnie z prawem i normalnie będziemy pracować – opowiada ratownik Łukasz Gajda. - Potem okazało się jednak, że dostaliśmy w trójkę wypowiedzenie – dodaje.
Ratownik otrzymał wypowiedzenie bez wskazania powodu - listownie do domu, jeszcze podczas trwania delegacji, co według niego jest niezgodne z ustawą o przeciwdziałaniu epidemii COVID-19. Zdaniem medyka, zwolnienie to forma zemsty za to, że zdecydował się opuścić swój szpital. - Mogliśmy się nie zgodzić, ponieważ mamy małe dzieci, natomiast warunki, które nam zaproponowano – umowę o pracę, wyższe stawki – skłoniły nas do zgody na tę delegację. Toruński szpital jest chyba jedynym w Polsce, który coś takiego zrobił – mówi ratownik.
Łukasz Gajda otrzymał obecnie umowę kontraktową w Grudziądzu, dokąd był delegowany. Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu na razie nie odniósł się do sprawy. Dyrektor placówki przebywa na urlopie.
Zobacz także
Szpital Biziela dziękuje za jedzenie, pieniądze, środki ochrony! [lista darczyńców]
2020-04-15, 12:00Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Biziela w Bydgoszczy został, w związku z koronawirusem, zasypany pomocą wszelaką. Na pewno pomagać trzeba tej placówce nadal, ale teraz ze strony lecznicy płynie wielka fala podziękowań. Czytaj dalej »
Kadrowy kryzys w policyjnym komisariacie Bydgoszcz - Błonie. Winny: COVID-19
2020-04-15, 09:55Aż 46 funkcjonariuszy Komisariatu Bydgoszcz - Błonie nie mogło w środę (15.04.) przyjść do pracy. Przebywają w domowej izolacji. Czytaj dalej »
Areszt śledczy zamknięty na cztery spusty: bez pracy, widzeń i nabożeństw do 4 maja
2020-04-15, 09:30Chodzi o zminimalizowanie zagrożeń epidemiologicznych na terenie jednostki, dlatego osadzenie będą przez kolejne kilka tygodni 'odcięci' od świata zewnętrznego. Czytaj dalej »
Fundacja Poland 21C i Lasy Państwowe wspierają domy pomocy społecznej
2020-04-15, 08:25Środki czystości trafiły do domów pomocy społecznej w województwie kujawsko-pomorskim. Wsparcie przekazali Sławomir Górecki - prezes warszawskiej Fundacja Poland 21C i Bartosz Bazela, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych… Czytaj dalej »
Unijna żywność za tydzień trafi do potrzebujących w Grudziądzu
2020-04-15, 06:15Wydawanie unijnej żywności najuboższym mieszkańcom Grudziądza rozpocznie za kilka dni tamtejsze Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. To organizacja, która w Grudziądzu prowadzi m.in. Schronisko dla bezdomnych mężczyzn… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590