Przychodnia Intercor: - Jesteśmy gotowi. Możemy szczepić!
- Musieliśmy się zorganizować stosownie do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - mówi Szymon Karwowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Intercor. W poniedziałek (25.01.) rozpoczynają się szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Na Kujawach i Pomorzu jest prawie 300 punktów szczepień. Placówka na osiedlu Leśnym jest jednym z nich.
- Trzeba zatrudniać odpowiedni personel, pielęgniarkę, która wykonuje szczepienie musi mieć uprawnienia. W poczekalni musimy zachowywać wymagane dystanse, żeby pacjenci przychodzący do poradni ze swoimi chorobami, nie mieszali się z osobami, które przychodzą na szczepienia jako osoby zdrowe. Mamy na stałe działający punkt szczepień, więc przygotowania były dużo prostsze. Personel też jest gotowy - zapewnia Szymon Karwowski.
W najbliższych tygodniach każdy punkt szczepień będzie otrzymywać 30 dawek szczepionki na tydzień.
Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia. Obecnie trwają szczepienia grupy 0, czyli m.in. personelu medycznego.
Zobacz także
Mobilne zespoły szczepiące dojadą do obłożnie chorych. NFZ wyłoni kolejne
2021-02-01, 19:22Trwa nabór na dodatkowe mobilne zespoły szczepiące, które zajmą się szczepieniami pacjentów obłożnie chorych w ich domach. Czytaj dalej »
Rektor UMK do ministra w sprawie szczepień pracowników: Nie złamaliśmy prawa
2021-02-01, 18:07- Żadne z działań podjętych przez UMK w Toruniu w sprawie szczepień nie naruszyło przepisów prawa - napisał rektor uczelni prof. Andrzej Sokala w odpowiedzi na pytania w tej sprawie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Uczelnia… Czytaj dalej »
„Mają kredyty, opłaty, leasingi i chcą przeżyć”. Lewica w obronie restauratorów
2021-01-28, 16:20Wsparcie dla przedsiębiorców bez względu na branżę, zwiększenie do 15 tys. zł pomocy dla firm, comiesięczna „wypłata' dla tych, którzy stracili pracę oraz konsultacje branżowe - to pomysły Lewicy na ratowanie gospodarki. Czytaj dalej »
Kombinezony i maski dla przychodni i szpitali. Już mogą się po nie zgłaszać
2021-01-28, 12:24Samorząd województwa zakupił środki ochrony osobistej dla medyków, które trafią do przychodni i szpitali w naszym regionie. To maski, kombinezony, fartuchy i rękawice ochronne. Czytaj dalej »
Zamieszanie ze szczepionkami we Włocławku: apel o kontrolę ministerstwa i NFZ
2021-01-27, 15:11Posłanka PiS Joanna Borowiak zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ o kontrolę w wojewódzkim szpitalu we Włocławku ws. szczepień przeciwko COVID-19. Nie przekonują ją tłumaczenia dyrektor placówki podległej Urzędowi Marszałkowskiemu… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590