Szczepienia dla seniorów: brak miejsc w punktach, każą jechać do innego miasta
- Żeby zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, trzeba mieć nerwy ze stali - narzekają rodziny starszych ludzi, dzwoniące do naszej redakcji. Infolinie są przeciążone, szczepionki w wielu punktach się kończą. Zapisać się można, ale - na przykład - 50 kilometrów od domu.
Co robić, gdy nie można znaleźć miejsca w punkcie szczepień dla seniora? - Uzbroić się w cierpliwość. Nawet jeśli tych miejsc nie ma, bo się wyczerpały w związku z ilością szczepionek, która w tej chwili jest przewidziana, to za chwilę wolne miejsca się pojawią, w miarę pojawiania się szczepionek - radzi Krzysztof Poskrop, pełnomocnik wojewody do spraw Narodowego Programu Szczepień w regionie.
- Zachęcam - zwłaszcza te osoby starsze, które miałyby mieć zorganizowany transport przez gminę, żeby rejestrować się najbliżej miejsca zamieszkania, żeby dowóz był jak najmniej uciążliwy. Miejsca zaraz się pojawią, bo punkty szczepień składały zapotrzebowanie na określony czas i na określoną ilość szczepionek. Za chwilę będzie można się spokojnie zarejestrować – uspokaja.
Tymczasem część szpitali węzłowych w regionie zawiesiła szczepienia grupy „zero” w związku z brakiem szczepionek.
Zobacz także
Pomóż swojemu ulubionemu fryzjerowi, szewcowi, krawcowej, żeby nie upadli!
2020-03-23, 16:40Możesz wesprzeć sklepy, warsztaty, zakłady i pracownie w twojej okolicy? Martwisz się, że nie będą w stanie przetrwać kwarantanny i zbankrutują? Dołącz do kampanii „Nie pozwolę ci się zamknąć”, którą zainicjowała Krajowa… Czytaj dalej »
Minister Ardanowski: nie mam temperatury, czuję się dobrze - pracuję zdalnie
2020-03-23, 15:31- Wykorzystuję kwarantannę i pracuję zdalnie nad różnymi zmianami w rolnictwie - powiedział w poniedziałek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że nie ma temperatury i czuję się dobrze. Czytaj dalej »
Pakiet antykryzysowy w regionie dla firm. Pomoc dla służby zdrowia i bezdomnych
2020-03-23, 14:42Marszałek województwa Piotr Całbecki przedstawił dziś założenia tzw. regionalnego pakietu antykryzysowego, który zakłada miedzy innymi pomoc kujawsko-pomorskiemu biznesowi. Urząd Marszałkowski zamierza także wesprzeć bezdomnych… Czytaj dalej »
Żołnierze z Bydgoszczy w kwarantannie. Jeden z nich ma koronawirusa
2020-03-23, 14:02Żołnierze i pracownicy 1. Wojskowego Szpitala Polowego w Bydgoszczy zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Decyzję podjął Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej, bo u jednego z żołnierzy w piątek zdiagnozowano koronawirusa. Czytaj dalej »
Trzy osoby złamały kwarantannę. 28-latek poszedł do sklepu po piwo i mąkę
2020-03-23, 13:15Trzy przypadki naruszenia zasad kwarantanny w naszym regionie! Do jednego z nich doszło w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590