Szpitale w regionie wstrzymują szczepienia. Bo nie dojechały szczepionki
W związku ze zmniejszeniem dostaw szczepionki przeciw Covid-19, część szpitali na Kujawach i Pomorzu wstrzymała planowane w najbliższych dniach szczepienia.
Do bydgoskiego szpitala im. Jurasza miało dotrzeć w tym tygodniu ponad 2 tys. szczepionek, ale nie dotarły. - Dostaliśmy tylko 180 szczepionek, które zostały przeznaczone dla pracowników medycznych na ich drugie szczepienie - mówi Jacek Kryś, dyrektor placówki. W szpitalu wstrzymano szczepienia dla personelu podmiotów zewnętrznych. - Musieliśmy wstrzymać szczepienia w ramach naszej funkcji szpitala węzłowego dla innych podmiotów medycznych z uwagi na to, że nie mamy dla nich szczepionek – tłumaczy dyrektor.
„W związku z wstrzymaniem dostaw szczepionek przez firmę Pfizer, od 18 stycznia szczepienia w grupie „0” pierwszą dawką zostają zawieszone do odwołania” - głosi z kolei komunikat na stronie szpitala MSWiA w Bydgoszczy. - Jeśli chodzi o osoby, które miały dostać pierwszą dawkę, to w tym tygodniu tego nie robimy. Co do przyszłego tygodnia - czekamy na wytyczne – mówi Marek Lewandowski, dyrektor placówki. - Jeśli dostawy z firmy Pfizer będą większe, to oczywiście zamówimy szczepionki. Jeżeli nadal będzie tylko na drugą dawkę, to w przyszłym tygodniu będziemy to szczepić tylko drugą dawką – dodaje.
Podobne komunikaty pojawiły się m.in. na stronach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Popiełuszki we Włocławku, Szpitala Powiatowego w Chełmży czy szpitali w Tucholi i Więcborku.
Zobacz także
Akcja „Bezpieczna kolej”. Czy łatwo w pociągu o zakażenie?
2020-11-30, 17:38W czasie epidemii bezpieczeństwo nabiera wyjątkowego znaczenia i zależy nam na tym, aby pasażerowie rzeczywiście czuli się bezpiecznie - mówi Adam Musiał - dyrektor generalny Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz… Czytaj dalej »
Handlowcy: przygotowana wcześniej lista usprawni świąteczne zakupy
2020-11-29, 06:20Lista rzeczy do kupienia, zakupy w pojedynkę i najlepiej robione w środku dnia - to sposób na sprawne i bezpieczne zakupy świąteczne po otwarciu galerii handlowych - wskazują organizacje branży handlowej w poradniku 'Jak zaplanować… Czytaj dalej »
Protest bydgoskich przedsiębiorców. We własnej sprawie i w sprawie kobiet [wideo]
2020-11-28, 15:00Na sprawiedliwe wsparcie różnych branż cierpiących z powodu pandemii koronawirusa liczą uczestnicy sobotniego protestu w Bydgoszczy. Przez miasto przejechało kilka oflagowanych aut. Czytaj dalej »
Możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych także w karetce
2020-11-27, 13:05- Testy antygenowe na obecność koronawirusa trafią do ratowników medycznych w najbliższych dniach - powiedział Polskiemu Radiu PiK Krzysztof Wiśniewski - rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Radni proszą o pomoc dla szpitala w Grudziądzu. List do marszałka Całbeckiego
2020-11-26, 12:18Grudziądzcy radni jednym głosem proszą marszałka o pomoc dla specjalistycznego szpitala w Grudziądzu. Przewodniczący wszystkich klubów wspólnie ponad podziałami napisali list do Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590