80-latkowie ruszyli rejestrować się na szczepienia. Jak to zrobić?
Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Od piątku mogą zapisywać się osoby 80 plus. Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia, ale w najbliższych tygodniach każdy punkt szczepień będzie otrzymywać zaledwie 30 dawek na tydzień.
Na Kujawach i Pomorzu jest prawie 300 punktów szczepień. Seniorzy mogą rejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: poprzez infolinię o numerze 989, przez stronę internetową pacjent.gov.pl oraz w punkcie szczepień. W bydgoskim Centrum Medycznym Intercor na osiedlu Leśnym starsze osoby chętnie zapisują się na szczepienie.
– To jest moja przychodnia, więc wsiadłam w taksówkę i przyjechałam. Mam 86 lat i już jestem zapisana.
– Każdy punkt szczepień w Polsce otrzyma 30 dawek, to bardzo niewiele, bo to jest 30 osób. To nie jest stan stabilny, bo ma potrwać do końca marca. My jesteśmy gotowi szczepić 200 osób tygodniowo – Szymon Karwowski, prezes Zarządu Spółki Lekarzy Intercor.
Także od piątku (18.01) wszystkie osoby pełnoletnie mogą zgłaszać chęć zaszczepienia się. By to zrobić, trzeba wejść na stronę www.gov.pl/szczepimy się. Kiedy przyjdzie ich kolej, otrzymają informację o terminie szczepienia.
Zobacz także
Prezydent Torunia o sytuacji epidemicznej w mieście
2021-12-14, 18:00W ciągu 4 ostatnich tygodni zakażeń SARS-CoV-2 w Toruniu jest więcej niż było w analogicznym czasie ubiegłego roku - mówił podczas konferencji prasowej prezydent miasta. Czytaj dalej »
Uczeń miał kontakt z zakażonym nauczycielem? Dyrekcja to zgłasza. Rodzice protestują
2021-12-10, 17:00W fordońskim specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym trwa spór części rodziców z dyrektorem. Jego powodem są...kwarantanny. Czytaj dalej »
Stan pacjentów czwartej fali poważniejszy niż przy poprzednich. Będzie więcej miejsc w szpitalach
2021-12-09, 15:071530 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w naszym regionie. - Mamy szczyt czwartej fali pandemii - stwierdził wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
W Toruniu nie będzie w tym roku miejskiego sylwestra. A Zakopane zrobi!
2021-12-03, 09:30Tak jak w ubiegłym roku, ze względu na dużą liczbę zakażeń koronawirusem mieszkańcy Torunia nie powitają razem Nowego Roku na Starówce. Za to na imprezę marzeń zaprasza Podhale. Czytaj dalej »
Norki na kwarantannie. Sanepid uważnie obserwuje fermę w Kraczkach
2021-12-02, 10:05Ferma zwierząt futerkowych w Kraczkach (powiat nakielski) jest pod stałą kontrolą Sanepidu i lekarza weterynarii. Przypomnijmy: wczoraj w mediach pojawiła się informacja o wykryciu koronawirusa u jednej z norek. Zwierzę uśpiono. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590