Prezenty dla tych, którzy się zaszczepią. Taki pomysł ma Lewica Razem
- Szczepienie się to patriotyzm godzien nagrody - uważa Lewica Razem. Bydgoscy członkowie ugrupowania chcą, by miasto dziękowało tym, którzy zgodzili się przyjąć szczepionkę na COVID-19, przekazując im vouchery do instytucji kultury.
- Wiemy, że budżet nie jest z gumy i do tego jest nadgryziony przez pandemię, dlatego mamy pomysł, który nie będzie go nadwyrężać. To jest drobny upominek – nagroda i prezent dla osoby szczepiącej się, która wykaże się postawą obywatelską, patriotyczną - mówi Karolina Kozłowska z Lewicy Razem. - Jednocześnie to pomoże podnieść się po pandemii naszym instytucjom kultury i będzie miało skutek uboczny w postaci szerzenia się kultury wśród mieszkańców.
Działacze zwrócili się także do osób niepełnosprawnych, które nie mogą przyjąć obecnej szczepionki. Jak podkreślili, wkrótce do Polski ma trafić nowa od innego producenta, która będzie dla nich zupełnie bezpieczna. Odnieśli się także do ulotek antyszczepionkowych, które w ostatnim czasie pojawiają się na ulicach miasta. Jak podkreślił Michał Wysocki, nadają się one do mycia okien lub jako materiał do origami.
Zobacz także
Koronawirus boi się mydła i zasad higieny. W Toruniu trwa kampania informacyjna
2020-03-03, 08:15Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem? - w Toruniu ruszyła akcja plakatowa. Informacje pojawiły się między innymi w wydziałach urzędu, spółkach miejskich i jednostkach podległych ratuszowi. Czytaj dalej »
Koronawirus? Specjalista: higiena i jeszcze raz higiena!
2020-03-02, 10:38W 80% osoby zarażone koronawirusem przechodzą chorobę jak zwykłe przeziębienie lub nawet bezobjawowo - mówiła w naszej porannej rozmowie Ewa Nowak-Wąsicka Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu. Czytaj dalej »
Wojewoda zapewnia: Kujawsko - pomorskie przygotowane na koronawirusa
2020-02-29, 10:30100 milionów złotych premier Mateusz Morawiecki przeznaczył na walkę z koronawirusem. To pieniądze z rezerwy budżetowej. W piątek (28.02.) premier spotkał się z wojewodami. Temat spotkania: ochrona epidemiologiczna kraju. Czytaj dalej »
List do marszałka ws. przygotowania województwa na wypadek koronawirusa
2020-02-28, 06:15W przygotowania do walki z koronawirusem powinny włączyć się samorządy wojewódzkie - tak uważają senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza i poseł tego ugrupowania Magdalena Łośko. Dlatego napisali do marszałka województwa… Czytaj dalej »
Nastolatek z objawami grypy w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy. Pobrano próbki na obecność koronawirusa
2020-02-25, 16:36Próbki zostały wysłane do analizy. Czekamy na wyniki badania, które potwierdzą lub wykluczą to, że mamy do czynienia z koronawirusem - powiedziała dr Barbara Dura z bydgoskiego szpitala zakaźnego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590