Nowoczesny oddział dla chorych z COVID-19. W szpitalu w Mogilnie [zdjęcia]
49 łóżek ma oficjalnie otwarty we wtorek oddział wewnętrzny szpitala w Mogilnie. - Trudno teraz będzie znaleźć inny oddział, tak dobrze wyposażony w nowoczesny sprzęt, jak respiratory, kardiomonitory i inne urządzenia ratujące zdrowie i życie pacjentów – cieszy się dyrekcja lecznicy.
Wyremontowany oddział ma 49 łóżek, z czego w czasie pandemii 40 przeznaczonych jest dla pacjentów chorych na COVID-19. - Jego uruchomienie było możliwe dzięki remontowi tzw. starego szpitala, po zeszłorocznej przeprowadzce oddziałów do nowego budynku – mówi starosta mogileński Bartosz Nowacki. - Cieszę się, że będziemy mogli leczyć się w godnych warunkach, a personelowi medycznemu zapewniliśmy najlepsze warunki do pracy, jakie powinien mieć w tych ciężkich czasach – dodaje.
Nowy oddział kosztował przeszło 2 miliony złotych – 1,5 mln z Urzędu Marszałkowskiego pochłonął remont, 440 tysięcy na wyposażenie dołożył wojewoda, a 130 tys. - powiat mogileński.
Zobacz także
Wstrzymane zajęcia, zakaz odwiedzin w akademikach. Uczelnie w regionie opustoszały
2020-03-11, 16:54Od czwartku z powodu zagrożenia epidemią koronowirusa zawieszone zostaną zajęcia we wszystkich uczelniach wyższych w kraju, również w naszym regionie. Czytaj dalej »
Bydgoszcz: grafik życia miasta ustala od teraz koronawirus
2020-03-10, 19:13Władze Bydgoszczy przygotowują się na epidemię. Zgodnie z poleceniem rządu, zawieszone zostają imprezy masowe i zagraniczne wyjazdy, np. uczniów. Z ostatniej chwili: w naszym województwie 8 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem… Czytaj dalej »
Wojewoda kujawsko -pomorski: zakaz imprez masowych z udziałem publiczności
2020-03-10, 14:56Z powodu realnego niebezpieczeństwa zakażenia koronawirusem, w regionie odwoływane będą imprezy masowe. Część z nich, na przykład sportowe, mogą się odbyć, ale bez udziału publiczności. Czytaj dalej »
Po specjalnej sesji sejmiku w Toruniu: region w epidemiologicznej gotowości
2020-03-09, 21:38Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz odpowiadał na pytania radnych województwa. Temat: koronawirus. Mówił, że szpitale są przygotowane na przyjęcie zakażonych pacjentów. Zapewnił, że na razie nie powinno być problemów z maseczkami czy… Czytaj dalej »
Podstawówki i przedszkola w Lipnie zamknięte aż do odwołania
2020-03-09, 16:36To pierwsza tak radykalna decyzja: burmistrz Lipna zamyka szkoły podstawowe i przedszkola. Decyzja zapadła po stwierdzeniu u dwóch osób podejrzenia zarażenia koronawirusem. Rodziny podejrzanych osób objęte zostały kwarantanną. Placówki… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590