Toruń: lekarze specjaliści czekają na ozdrowieńców w pocovidowej poradni
Pierwsza w regionie poradnia postcovidowa już przyjmuje pacjentów. Kompleksowe wsparcie w dochodzeniu do zdrowia dla osób po przejściu COVID -19 oferuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu.
- To bardzo podstępna choroba powodująca długotrwałe i różnorodne skutki uboczne, stąd pomysł by skupić specjalistów z różnych dziedzin w jednym miejscu - mówi koordynator Poradni, dr Grzegorz Skonieczny.
- Pacjent po zachorowaniu na chorobę COVID-19 potrzebuję kompleksowej opieki nie tylko kardiologia, czy internisty, ale również pulmonologa, być może neurologa psychologa, czy nawet psychiatry. Zapotrzebowanie na takie porady jest na pewno spore, a jest bardzo ograniczony dostęp do opieki ambulatoryjnej. Pacjenci praktycznie nie mają możliwości dostania się do lekarza pierwszego kontaktu, do poradni specjalistycznej, tym bardziej tak naprawdę możemy skrócić ścieżkę dostępu pacjenta, przyjmiemy bezpośrednio.
Rejestracja pacjentów odbywa się wyłącznie telefonicznie w dni powszednie od 11 do 14 pod numerem telefonu: 56 679 3587
NIEZBĘDNE DOKUMENTY
Szczegółowe informacje na stronie internetowej Szpitala
Zobacz także
Szpital w Grudziądzu był już jednoimienny, teraz będzie jednostką koordynacyjną
2020-10-09, 15:20Grudziądzki szpital znowu na pierwszej linii frontu walki w koronawirusem. Lecznica decyzją ministra zdrowia stała się szpitalem koordynacyjnym na województwo kujawsko-pomorskie. Czytaj dalej »
Covid-19 w kurii biskupiej i urzędzie skarbowym. Gdzie ogniska w regionie
2020-10-09, 14:35Ostatniej doby potwierdzono 325 zakażeń koronawirusem w woj. kujawsko-pomorskim. Pochodzą z wielu rozproszonych ognisk - m.in. w DPS-ach, szpitalach, ale także w urzędzie skarbowym czy w kurii biskupiej. Czytaj dalej »
Wiemy więcej o koronawirusie i jesteśmy lepiej przygotowani niż wiosną
2020-10-09, 10:33Rzecznik wojewody kujawsko pomorskiego, Adrian Mól, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, zapewnił że miejsc w szpitalach dla tych, którzy zachorują na covid nie brakuje, jesteśmy lepiej przygotowani do przyjęcia pacjentów… Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza: skupimy się na edukowaniu i informowaniu mieszkańców
2020-10-08, 22:00W najbliższych dniach przede wszystkim skupimy się na informowaniu i edukowaniu naszych mieszkańców, podkreślając szczególnie rolę dbania o higienę i noszenia maseczek - powiedział prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. To miasto… Czytaj dalej »
Dodatkowe łóżka w szpitalach, nowe respiratory. Region walczy z pandemią
2020-10-08, 14:06120 respiratorów trafi do kujawsko-pomorskich szpitali - powiedział Polskiemu Radiu PiK Piotr Całbecki, marszałek województwa. Zakup finansowany jest z Marszałkowskiego Pakietu Antykryzysowego, z funduszy unijnych. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590