Szczepienia przeciwko koronawirusowi także w toruńskim szpitalu miejskim
Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu dołączył do placówek w regionie, gdzie przeprowadzane są szczepienia przeciwko COVID-19.
Lecznica otrzymała 300 szczepionek - poinformował na konferencji online prezydent Torunia Michał Zaleski.
- Zaszczepiono 51 osób - pracowników szpitala miejskiego. Kwalifikację do szczepień i same szczepienia wykonują dwa zespoły. Łącznie w tym etapie do szczepień w tej placówce zgłosiło się 2112 osób. Prawie 450 osób to pracownicy szpitala, pozostałe osoby to pracownicy różnych innych placówek ochrony zdrowia, farmaceuci, pracownicy Domów Pomocy Społecznej. To jest ta pierwsza grupa, która ratuje zdrowie i życie innym i rzeczywiście powinna być w pierwszej kolejności zaszczepiona - powiedział Michał Zaleski.
Prezydent Torunia przypomniał, że od 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia osób z pierwszego etapu. Zapisy mają się odbywać poprzez infolinię 989, w przychodniach lub przez elektroniczny formularz na stronach związanych z resortem zdrowia.
W woj. kujawsko-pomorskim szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w niedzielę. Poza Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu – w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu, w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy i w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku.
Zobacz także
W tę niedzielę zrobisz zakupy. Galerie handlowe są otwarte!
2020-08-30, 07:22W ostatnią niedzielę wakacji, 30 sierpnia sklepy będą otwarte. Nadal obowiązują w nich wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych. Czytaj dalej »
Nie będzie zajęć w tradycyjnej formie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika
2020-08-29, 15:01Władze UMK w związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o bezpieczeństwo społeczności akademickiej zdecydowały, że wszystkie formy kształcenia co do zasady będą prowadzone w systemie zdalnym. Czytaj dalej »
Kolejnych dwunastu kuracjuszy z Ciechocinka zakażonych koronawirusem
2020-08-28, 20:43Zakażenie wykazały powtórne testy, wykonane osobom będącym w kwarantannie w uzdrowisku w Ciechocinku. Chorzy zostaną przewiezieni do izolatorium w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Dziesięciolatka od 53 dni jest na kwarantannie. Sanepid: Takie są procedury
2020-08-28, 18:33Bydgoszczanka, której córka przebywa już 51 dni w kwarantannie - chce zawiadomić o tym rzecznika praw dziecka. - Takie są aktualne procedury - odpowiada rzeczniczka sanepidu. Czytaj dalej »
Wszyscy księża i pracownicy kościelni na kwarantannie. Koronawirus w Lipnie
2020-08-28, 15:19Koronawirusa stwierdzono u mężczyzny posługującego przy ołtarzu w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie. Wszyscy księża, a także pracownicy kościelni z parafii, którzy mieli z nim kontakt są na kwaran… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590