Tysiące maseczek przyjechały z Mannheim. Dar dla Bydgoszczy [wideo, zdjęcia]
50 tysięcy jednorazowych maseczek to prezent dla Bydgoszczy od partnerskiego, niemieckiego miasta Mannheim. Trafią do Szpitala Miejskiego i miejskich instytucji pomocy społecznej.
30 tysięcy maseczek z Mannheim otrzyma Szpital Miejski w Bydgoszczy. - Pozostałe 20 tys. będzie rozdysponowane dla Domu Pomocy Społecznej, Zespołu Żłobków Miejskich, Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Agnieszka Bańkowska, dyrektor Biura Zdrowia i Polityki Społecznej bydgoskiego ratusza.
- W tych trudnych czasach każda maseczka jest na wagę złota, więc te 30 tysięcy z darowizny od partnera miasta Bydgoszcz to dla nas duża ulga w zakupach – mówi Anna Lewandowska, dyrektor Szpitala Miejskiego. - To jednocześnie zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i personelu. Jak dodaje, miesięcznie szpital zużywa około 8,5 tys. maseczek.
Partnerstwo Mannheim z Bydgoszczą w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie istnienia. - To czas faktycznej przyjaźni między naszymi miastami: mieszkańcami, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, samorządami. Jakość relacji partnerskich najlepiej weryfikują trudne czasy, takie jak pandemia. Chciałbym serdecznie podziękować miastu Mannheim za gest wsparcia i niezwykle cenną inicjatywę. Dziękuję bardzo za ten gest solidarności i przyjaźni. To dla nas bardzo ważne – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
50 tysięcy jednorazowych maseczek to prezent dla Bydgoszczy od partnerskiego, niemieckiego miasta Mannheim/wideo: Janusz Wiertel
Zobacz także
38 osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa; 22 potwierdzone zakażenia
2020-03-24, 19:38W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowanych jest 38 osób w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. We wtorek potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia. W regionie jest ich do tej pory 22 - poinformował rzecznik prasowy wojewody… Czytaj dalej »
Zakaz odwiedzania dzieci w szpitalu dziecięcym. Rodzice zbulwersowani!
2020-03-24, 19:32Kontrowersje wokół Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Do odwołania wprowadzono zakaz odwiedzania małych pacjentów i przebywania z nimi. Powodem jest zagrożenie koronawirusem. Czytaj dalej »
Kujawy i Pomorze: Kolejna osoba zakażona koronawirusem; łącznie 22 chorych
2020-03-24, 16:31W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Łącznie chore są 22 osoby — poinformował we wtorek po południu rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Stan wszystkich pacjentów jest dobry. Czytaj dalej »
„Takiego kryzysu w historii uzdrowisk nie było”. Sanatoria proszą o pomoc
2020-03-24, 15:28Polskie uzdrowiska apelują do rządu o wsparcie w związku z konsekwencjami gospodarczymi pandemii koronawirusa. Do apelu przyłączyły się Ciechocinek, Inowrocław i Brześć Kujawski. Czytaj dalej »
Prawnicy wspierają lekarzy, walczących z epidemią. Porady za darmo [lista adwokatów]
2020-03-24, 14:00Prawnicy z regionu w czasie epidemii wychodzą na przeciw medykom. Będą bezpłatnie udzielać im porad prawnych - w sytuacjach, które budzą wątpliwości. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590