Tysiące maseczek przyjechały z Mannheim. Dar dla Bydgoszczy [wideo, zdjęcia]
50 tysięcy jednorazowych maseczek to prezent dla Bydgoszczy od partnerskiego, niemieckiego miasta Mannheim. Trafią do Szpitala Miejskiego i miejskich instytucji pomocy społecznej.
30 tysięcy maseczek z Mannheim otrzyma Szpital Miejski w Bydgoszczy. - Pozostałe 20 tys. będzie rozdysponowane dla Domu Pomocy Społecznej, Zespołu Żłobków Miejskich, Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Agnieszka Bańkowska, dyrektor Biura Zdrowia i Polityki Społecznej bydgoskiego ratusza.
- W tych trudnych czasach każda maseczka jest na wagę złota, więc te 30 tysięcy z darowizny od partnera miasta Bydgoszcz to dla nas duża ulga w zakupach – mówi Anna Lewandowska, dyrektor Szpitala Miejskiego. - To jednocześnie zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i personelu. Jak dodaje, miesięcznie szpital zużywa około 8,5 tys. maseczek.
Partnerstwo Mannheim z Bydgoszczą w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie istnienia. - To czas faktycznej przyjaźni między naszymi miastami: mieszkańcami, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, samorządami. Jakość relacji partnerskich najlepiej weryfikują trudne czasy, takie jak pandemia. Chciałbym serdecznie podziękować miastu Mannheim za gest wsparcia i niezwykle cenną inicjatywę. Dziękuję bardzo za ten gest solidarności i przyjaźni. To dla nas bardzo ważne – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
50 tysięcy jednorazowych maseczek to prezent dla Bydgoszczy od partnerskiego, niemieckiego miasta Mannheim/wideo: Janusz Wiertel
Zobacz także
Zgłaszają do prokuratury zarażenie koronawirusem w szpitalu w Toruniu
2020-04-16, 16:45Do toruńskiej prokuratury wpływają pierwsze zgłoszenia od rodzin pacjentów Szpitala Miejskiego, w lecznicy stwierdzono zakażenia koronawirusem - ustaliło Polskie Radio PiK. Czytaj dalej »
Bawełna, flizelina, lignina? Od 16 kwietnia nie można "wyjść" z twarzą!
2020-04-16, 16:17Ciekawi jesteśmy, jakie maseczki wybierają mieszkańcy regionu? O czwartku 16 kwietnia mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Jak w praktyce stosujemy się do nowego obowiązku w Toruniu sprawdzała to nasza reporterka… Czytaj dalej »
Pacjenci z koronawirusem w regionie. Ilu ich jest, gdzie się leczą, jak się czują?
2020-04-16, 14:12- 25 osób hospitalizowanych w kujawsko-pomorskich szpitalach z powodu COVID-19 jest w stanie ciężkim — poinformował w czwartek (16.04.) rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Nowoczesna dezynfekcja. Inowrocławska lecznica będzie odkażana...mgłą
2020-04-16, 11:17Do szpitala inowrocławskiego dotarło właśnie jedno z najbardziej nowoczesnych - i bardzo w tej chwili potrzebnych - urządzeń dezynfekujących pomieszczenia. Płyny odkażające docierają do czyszczonych powierzchni w postaci mgław… Czytaj dalej »
Kichanie czy pokasływanie przez maseczkę? Ogranicza zasięg patogenów!
2020-04-16, 11:15- Wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek ma związek z rządowym planem łagodzenia ograniczeń w gospodarce związanych z epidemią - mówił w porannej Rozmowie Dnia na naszej antenie dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant ds. chorób… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590