Szpital tymczasowy w Ciechocinku gotowy. Na razie nie przyjmuje pacjentów
Szpital tymczasowy w Ciechocinku, w ciągu kilku dni może przyjąć od razu 60 pacjentów, a potem jeszcze zwiększać swoje możliwości. Prace trwały 38 dni.
Placówka przewidziana na 250 pacjentów została utworzona na bazie 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Ciechocinku (powiat aleksandrowski). Na razie jednak, ze względu na ustabilizowanie się poziomu zachorowań, nie zostanie uruchomiony.
- Decyzją ministra obrony ten szpital został wskazany jako zaplecze do leczenia chorych na COVID-19. Decyzja zapadała we wrześniu, kiedy przyrost zachorowań był bardzo wysoki i wszyscy obawialiśmy się kolejnych tygodni i miesięcy - mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Obecnie w szpitalach w Polsce przebywa poniżej 20 tys. chorych, ale były prognozy, że liczba chorych może przekroczyć 30, a nawet 40 tys. chorych. Przygotowując się na to krajowy sztab kryzysowy podjął decyzję o powstaniu szpitali tymczasowych - tłumaczył.
Inwestycja związana z przygotowaniem szpitala tymczasowego w Ciechocinku trwała 38 dni. Koszt to 3,7 mln zł, nie licząc wyposażenia, które dostarczyła i jeszcze dostarcza Agencja Rezerw Materiałowych. - Przygotowanych zostało 250 miejsc, jest 140 łóżek tlenowych i 60 respiratorowych. Zbudowano trzy zbiorniki tlenowe - jeden 11-tonowy i dwa zapasowe 2-tonowe. Rozprowadzona została instalacja tlenowa. Wszystko zostało zrealizowane w sposób optymalny. W przyszłości ten obiekt może wrócić do swojej pierwotnej funkcji, jaką pełnił bez większych demontażu - podkreślił wojewoda.
Zobacz także
Grupa na Facebooku. Pomysł burmistrza Janowca Wlkp. na wsparcie lokalnych przedsiębiorców
2020-04-29, 11:30'Swój do Swojego po Swoje - Janowiec Wielkopolski' to nazwa grupy utworzonej na Facebooku przez burmistrza miasta Leszka Grzeczkę. Jak sam przyznaje, inspirację zaczerpnął z Kryzysowej Giełdy Pomysłów Stowarzyszenia Gmin i Powiatów… Czytaj dalej »
Minister Jan Krzysztof Ardanowski na antenie PR PiK o suszy w Polsce
2020-04-29, 10:00- Wszyscy rolnicy, którzy czekają na wypłatę odszkodowań suszowych otrzymają pieniądze - poinformował w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK, Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Czytaj dalej »
Już 42 zakonnice - siostry miłosierdzia z Chełmna - są zakażone koronawirusem
2020-04-29, 09:45Wirusa wykryto również u czterech pracowników domu pomocy społecznej prowadzonego przez mniszki, u jednego pracownika klasztoru i księdza posługującego w zakonie. Na razie nikt z ponad stu pensjonariuszy nie jest chory. Klasztor jest… Czytaj dalej »
Bydgoska bazylika ma swoją tarczę antykryzysową. Nie tylko dla parafian
2020-04-29, 09:15Porady prawne, reklamy lokalnych firm, ogłoszenia od tych, którzy pracę dają i anonse bezrobotnych: na parafialnych portalach, w gazetce i wszędzie tam, gdzie je można wyeksponować. No i coaching! Tak bazylika próbuje pokonać kryzys… Czytaj dalej »
Czy można zrobić grilla na własnej działce? Rozwiewamy wątpliwości
2020-04-29, 06:15W okresie pandemii koronawirusa wprowadzono już tyle obostrzeń w poruszaniu się, kontaktowaniu się czy spędzaniu wolnego czasu i tyle zakazów już zniesiono lub złagodzono, że można się w tym pogubić. Stąd i pytania Słuchaczy:… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590