Pacjenci z Grudziądza odcięci od świata, ale przyjmują świąteczne paczki!
Grudziądzki szpital przygotowuje się do okresu świat Bożego Narodzenia. Nie oznacza to, że jest zhoda na odwiedziny chorych z życzeniami. Trudny czas choroby i samotności można im jednak osłodzić prezentami.
Lecznica planuje w najbliższym czasie zmniejszyć liczbę tak zwanych łóżek covidowych. Izolacja nadal jednak obowiązuje, jednak ze względu na okres świąt Bożego Narodzenia, dyrekcja postanowiła, że rodziny mogą przekazywać krewnym paczki świąteczne. W ten symboliczny sposób pacjenci mogą poczuć bliskość ze swoją rodziną.
- Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w szpitalu w Grudziądzu nadal obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów oddziałów szpitalnych, niemniej, chcielibyśmy poinformować rodzinę i bliskich pacjentów, że istnieje możliwość przekazywania świątecznych paczek pacjentom hospitalizowanym w naszej lecznicy - mówi Izabela Hirsch - Lewandowska, rzeczniczka szpitala.
- Takie paczki można przekazywać codziennie, przez 7 dni w tygodniu, pracownikom, którzy pilnują wejścia do budynku D. Jest to budynek, w którym znajduje się zespół poradni specjalistycznych. Paczki muszą być oczywiście opisane imieniem i nazwiskiem pacjenta, dla którego są przeznaczone, musi być również wskazany oddział, bądź piętro, na którym przebywa chory (...).
Więcej w materiale Marcina Dolińskiego.
Zobacz także
To będą wybory inne niż wszystkie. I wyjątkowe będą też środki ostrożności
2020-04-24, 21:42Przed zaplanowanymi na niedzielę 26 kwietnia przedterminowymi wyborami burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego i wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Ciechocinka, inspekcja sanitarna wydała zalecenia w sprawie środków bezpieczeństwa… Czytaj dalej »
Bezpieczeństwo: gdzie teraz musisz używać rękawic nitrylowych?
2020-04-24, 19:56Epidemia koronawirusa objęła swoim zasięgiem cały świat i nie ominęła również Polski. Od kilku tygodni trwa walka z rozprzestrzenianiem się wirusa, aby zmniejszyć zachorowalność na COVID-19. Rząd wprowadził liczne obostrzenia… Czytaj dalej »
Opisz, sfotografuj, nagraj co robisz - na pamiątkę czasu zarazy w Grudziądzu
2020-04-24, 19:15„Jeszcze będzie pięknie” to tytuł akcji społecznej zorganizowanej w Grudziądzu. W akcji może wziąć udział każdy mieszkaniec. Czytaj dalej »
Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o testach na obecność koronawirusa
2020-04-24, 17:57W Bydgoszczy stanął mobilny punkt testów na koronawirusa. - Testujmy się, ale z głową - mówi dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych w naszym regionie. Czytaj dalej »
Szpitalne statystyki: liczba pacjentów z koronawirusem i ich stan
2020-04-24, 14:41Szesnastu pacjentów hospitalizowanych w województwie z powodu zakażenia koronawirusem i jego następstw jest w stanie ciężkim. Pozostali pacjenci czują się dobrze lub średnio dobrze. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590