Ciekawe badania: co Polacy sądzą o szczepionce, o koronawirusie?
Prawie połowa Polaków uważa, że statystyki zgonów spowodowanych koronawirusem są zawyżone. Tak wynika z badania naukowców przeprowadzonego na zlecenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. - Wiele osób wierzy też w teorie spiskowe - mówi prof. Michał Wróblewski z Instytutu Socjologii UMK
- 9 procent uczestników badania odpowiedziało, że zgadza się, ze stwierdzeniem, że koronawirus jest wywoływany przez fale 5G, a 34 procent, że koronawirus powstał w laboratorium w Chinach. Bardziej ufamy rodzinie niż pielęgniarkom i lekarzom. Jeżeli chodzi o ocenę różnych podmiotów walczących z pandemią, najgorzej ocenieni zostali rząd i Kościół, a najlepiej naukowcy i ochrona zdrowia. W kontekście nadchodzącej szczepionki przeciwko koronawirusowi, aż 27 proc. pytanych uważa, że szczepionka nie będzie bezpieczna dla zdrowia - mówi prof. Michał Wróblewski z Instytutu Socjologii UMK.
W porównaniu z 2018 rokiem, Polacy bardziej boją się chorób zakaźnych i kryzysu gospodarczego.
Zobacz także
„Pozwólcie na powiększenie grup przedszkolnych!". Prośba rzecznika przedsiębiorców
2020-05-24, 13:36Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystąpił do wicepremier Jadwigi Emilewicz z prośbą o zwiększenie liczby dzieci, jaka może przebywać w grupie przedszkolnej - poinformowało Biuro Rzecznika MŚP. Czytaj dalej »
Wszystko o tarczy dla biznesu na darmowych wideokonferencjach. Pierwsza 26 maja
2020-05-22, 20:00Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawir… Czytaj dalej »
Dwa nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Raport Urzędu Wojewódzkiego
2020-05-22, 11:10- Mamy kolejne dwa zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Wśród nich jest jedna osoba z Grudziądza i jedna z powiatu toruńskiego. - informuje Urząd Wojewódzki w piątek (22 maja) rano. Czytaj dalej »
Cieszyński: zarekomendujemy zgodę na organizację wesel do 50 uczestników
2020-05-22, 10:03Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników; limit nie dotyczy osób z obsługi - poinformował w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał… Czytaj dalej »
Pociągi znowu będą jeździć do Śliwic. Komunikację zatrzymała pandemia [wideo]
2020-05-22, 08:00Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Śliwice w powiecie tucholskim. Od poniedziałku, 1 czerwca, będą już mogli dojechać koleją do pracy, do lekarza, urzędu czy na zakupy - obiecuje Urząd Marszałkowski. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590