Radni proszą o pomoc dla szpitala w Grudziądzu. List do marszałka Całbeckiego
Grudziądzcy radni jednym głosem proszą marszałka o pomoc dla specjalistycznego szpitala w Grudziądzu. Przewodniczący wszystkich klubów wspólnie ponad podziałami napisali list do Piotra Całbeckiego.
Jak tłumaczy Róża Lewandowska z Sojuszu Obywatelski Grudziądz, radni chcą dowiedzieć się, kiedy lecznica otrzyma obiecane wsparcie. - Były wcześniej podpisane umowy i do tej pory nie otrzymaliśmy wszystkich środków. Nie mamy już na co czekać, nie ma czasu. Teraz potrzebujemy tych pieniędzy, bo teraz są chorzy, teraz jest pandemia, teraz są potrzebne karetki i środki czystości. Nie ma tych pieniędzy, a umowa była zawarta 22 kwietnia 2020 roku - mówi.
- Marszałek Piotr Całbecki będzie dzisiaj w Grudziądzu, dlatego spotkanie z radnymi jest jak najbardziej możliwe – odpowiada Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego. - Proponujemy organizację tego spotkania za pośrednictwem biura grudziądzkiej Rady Miasta, która skontaktuje się z asystentem marszałka i ustali godzinę.
Nikt jednak w biurze grudziądzkiej rady, ani sami zainteresowani radni nie otrzymali takiej wiadomości. Trafiła tylko do dziennikarzy.
Zobacz także
Pierwsze ofiary koronawirusa w regionie! Nie żyją dwie pacjentki z Grudziądza
2020-04-03, 14:01Jak informuje Szpital w Grudziądzu, zmarły dwie pacjentki zakażone wirusem COVID - 19. Pierwsza leczyła się w placówce od 29 marca, druga przyjechała wczoraj (02.04.) z oddziału hematologii w Toruniu. Czytaj dalej »
W kwietniu urzędy pracy spodziewają się fali zwolnień. Pięć zapowiedzi już jest
2020-04-03, 12:40Kujawsko-pomorskie firmy zgłaszają Powiatowym Urzędom Pracy konieczność redukcji zatrudnienia w związku z epidemią. Wśród firm planujących zwolnienia są zakłady z powiatów: bydgoskiego, tucholskiego oraz włocławskiego oraz sępoleńskiego… Czytaj dalej »
Wielkanoc w regionie: bez święconki, bez procesji. A Pierwsze Komunie?
2020-04-03, 11:28Diecezje Bydgoska i Toruńska opublikowały zalecenia dotyczące celebrowania Triduum Paschalnego. Biskupi mówią też o organizacji Pierwszej Komunii Świętej. Czytaj dalej »
Już sześćset maseczek ochronnych uszyły więźniarki z Grudziądza. I szyją dalej!
2020-04-03, 10:50Podopieczne Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu zaangażowały się w walkę z pandemią koronawirusa. Kobiety szyją maseczki ochronne. Cel jest nad wyraz szczytny, jego motto także: 'Jesteśmy jednym społeczeństwem'. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia Michał Zaleski: Pacjenci musieli być przyjęci. Potem ujawnił się wirus
2020-04-03, 10:01Szpital Miejski w Toruniu przestrzega wszystkich procedur i zaleceń sanitarnych, a pacjenci przed przyjęciem są sprawdzani, ale specyfika koronawirusa nie zawsze pozwala wychwycić chorobę na wczesnym jej etapie - podkreślał w Rozmowie… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590