Radni proszą o pomoc dla szpitala w Grudziądzu. List do marszałka Całbeckiego
Grudziądzcy radni jednym głosem proszą marszałka o pomoc dla specjalistycznego szpitala w Grudziądzu. Przewodniczący wszystkich klubów wspólnie ponad podziałami napisali list do Piotra Całbeckiego.
Jak tłumaczy Róża Lewandowska z Sojuszu Obywatelski Grudziądz, radni chcą dowiedzieć się, kiedy lecznica otrzyma obiecane wsparcie. - Były wcześniej podpisane umowy i do tej pory nie otrzymaliśmy wszystkich środków. Nie mamy już na co czekać, nie ma czasu. Teraz potrzebujemy tych pieniędzy, bo teraz są chorzy, teraz jest pandemia, teraz są potrzebne karetki i środki czystości. Nie ma tych pieniędzy, a umowa była zawarta 22 kwietnia 2020 roku - mówi.
- Marszałek Piotr Całbecki będzie dzisiaj w Grudziądzu, dlatego spotkanie z radnymi jest jak najbardziej możliwe – odpowiada Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego. - Proponujemy organizację tego spotkania za pośrednictwem biura grudziądzkiej Rady Miasta, która skontaktuje się z asystentem marszałka i ustali godzinę.
Nikt jednak w biurze grudziądzkiej rady, ani sami zainteresowani radni nie otrzymali takiej wiadomości. Trafiła tylko do dziennikarzy.
Zobacz także
Poczta Polska: większość placówek ponownie czynna w pełnym wymiarze
2020-05-13, 06:20Zdecydowana większość placówek pocztowych pracuje tak, jak przed wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii - poinformowała Poczta Polska. Działa też 14 z 17 całodobowych placówek w kraju. Czytaj dalej »
Piotr Całbecki: Personel medyczny to bohaterowie naszych czasów
2020-05-12, 19:48Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki złożył kondolencje rodzinie pielęgniarki zmarłej na COVID-19. To pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego w województwie. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia o aktualnej sytuacji w mieście
2020-05-12, 19:33Prezydent Toruniu Michał Zaleski zaapelował do premiera o zmniejszenie obostrzeń i zwiększenie liczby dostępnych miejsc w komunikacji miejskiej. Od początku roku dochody ze sprzedażny biletów w Toruniu spadły o 4 mln zł. Czytaj dalej »
Badania leków na koronawirusa. Jako pierwsi dostają je pacjenci z Grudziądza
2020-05-12, 12:46Badania kliniczne leków na koronawirusa rozpoczynają się we wtorek w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu. Mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa. Czytaj dalej »
Zmarła trzecia siostra z Chełmna, zakażona koronawirusem. Miała 98 lat
2020-05-12, 10:57Dotychczas zmarły trzy zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, który były chore na COVID-19 - informuje szpital w Grudziądz. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590