Toruńscy posłowie Koalicji Obywatelskiej ostro krytykują rząd
"Rozkład państwa" - tak ostatnie 5 - lat rządów Prawa i Sprawiedliwości podsumowali posłowie Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich i Tomasz Lenz. Politycy zwrócili uwagę między innymi na stan służby zdrowia i walkę z koronawirusem
- To jest sytuacja, w której za chwilę obudzimy się w kraju, który nie ma żadnych partnerów za granicą - mówił poseł Tomasz Lenz. - Który ma gospodarkę nastawioną na to, by rządzący mogli pieniądze oddane przez firmy rozdawać, zdobywając tym sposobem głosy, nie licząc się z kondycją tych firm. Przypomnę o ostatnich sytuacjach, o braku tlenu w szpitalach, o personelu nieprzeszkolonym w zakresie obsługi respiratorów (...).
- Zadłużenie szpitali sięga blisko 15 miliardów (...) Ustawa za życiem, która powstała w 2016 roku po strajku kobiet, nie pomaga osobom niepełnosprawnym po 18 roku życia (...) - to słowa poseł Iwony Hartwich.
Poseł Joanna Borowiak (PiS) komentuje te zarzuty: - Zrobiliśmy przez kilku lat dużo więcej, niż nasi poprzednicy w ciągu dwóch kadencji. Program "Za życiem" to pierwszy tego typu program wspierający kobiety w ciąży. (...) Ogromne nakłady finansowe na służbę zdrowia - to także nasze decyzje. Kształcenie lekarzy trwa długo. Nie jesteśmy w stanie z dnia na dzień zwiększyć liczby lekarzy. Zwiększyliśmy jednak limity przyjęć na studia medyczne, limity które znacząco zmniejszył minister Arłukowicz (...).
Wszystkie uwagi zostały zebrane w Czarnej Księdze 5 lat rządów PiS przygotowanej przez Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej.
Więcej w materiale Michała Zaręby.
Zobacz także
Nowe ognisko w DPS w Wikowiczkach. 19 zakażonych w „Samarytaninie” Toruniu
2020-09-23, 14:0011 zakażeń koronawirusem potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach (powiat włocławski). Wymazy zostaną pobrane od kolejnych 85 mężczyzn z upośledzeniem umysłowym, którzy przebywają w tym DPS-ie. Powiększyło… Czytaj dalej »
Covid-19 na UMK w Toruniu, w szpitalu w Żninie, w szkołach w Grudziądzu i Inowrocławiu
2020-09-23, 10:31Pierwszy przypadek koronawirusa wykryto na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Covid-19 potwierdzono także u pacjenta oddziału wewnętrznego szpitala w Żninie, ucznia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grudziądzu i podopiecznych… Czytaj dalej »
Inspektorzy pracy odwiedzają szkoły. To nie kontrole. To prewencja
2020-09-22, 13:55Dyrektorzy kujawsko-pomorskich szkół są otwarci na współpracę z inspekcją pracy. Tak wynika z ich dotychczasowych wizyt w placówkach oświatowych. Czytaj dalej »
Wąpielsk koło Rypina zamyka wszystkie szkoły. Powód? Koronawirus
2020-09-21, 16:18Po stwierdzeniu Covid-19 wśród nauczycieli, wszystkie szkoły w gminie Wąpielsk w powiecie rypińskim zostały zamknięte. Czytaj dalej »
Sukces Kujawsko-Pomorskiej E-szkoły: 3 mln odsłon i 100 nauczycieli
2020-09-21, 14:34W Urzędzie Marszałkowskim podsumowano działanie Kujawsko-Pomorskiej E-szkoły. Pedagodzy, którzy zaangażowali się w projekt otrzymali specjalne podziękowania od marszałka województwa. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590