Toruńscy posłowie Koalicji Obywatelskiej ostro krytykują rząd
"Rozkład państwa" - tak ostatnie 5 - lat rządów Prawa i Sprawiedliwości podsumowali posłowie Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich i Tomasz Lenz. Politycy zwrócili uwagę między innymi na stan służby zdrowia i walkę z koronawirusem
- To jest sytuacja, w której za chwilę obudzimy się w kraju, który nie ma żadnych partnerów za granicą - mówił poseł Tomasz Lenz. - Który ma gospodarkę nastawioną na to, by rządzący mogli pieniądze oddane przez firmy rozdawać, zdobywając tym sposobem głosy, nie licząc się z kondycją tych firm. Przypomnę o ostatnich sytuacjach, o braku tlenu w szpitalach, o personelu nieprzeszkolonym w zakresie obsługi respiratorów (...).
- Zadłużenie szpitali sięga blisko 15 miliardów (...) Ustawa za życiem, która powstała w 2016 roku po strajku kobiet, nie pomaga osobom niepełnosprawnym po 18 roku życia (...) - to słowa poseł Iwony Hartwich.
Poseł Joanna Borowiak (PiS) komentuje te zarzuty: - Zrobiliśmy przez kilku lat dużo więcej, niż nasi poprzednicy w ciągu dwóch kadencji. Program "Za życiem" to pierwszy tego typu program wspierający kobiety w ciąży. (...) Ogromne nakłady finansowe na służbę zdrowia - to także nasze decyzje. Kształcenie lekarzy trwa długo. Nie jesteśmy w stanie z dnia na dzień zwiększyć liczby lekarzy. Zwiększyliśmy jednak limity przyjęć na studia medyczne, limity które znacząco zmniejszył minister Arłukowicz (...).
Wszystkie uwagi zostały zebrane w Czarnej Księdze 5 lat rządów PiS przygotowanej przez Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej.
Więcej w materiale Michała Zaręby.
Zobacz także
Kolejne ogniska koronawirusa w naszym regionie: Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
2020-09-16, 15:50Kilkanaście przypadków zakażenia potwierdzono na dwóch oddziałach Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy: diagnostyczno-obserwacyjnym oraz chorób płuc i niewydolności oddychania - potwierdził Adrian Mól, rzecznik… Czytaj dalej »
Urzędnik z ratusza i jego dziecko zakażeni. Koronawirus w Inowrocławiu
2020-09-16, 13:54U jednego z pracowników inowrocławskiego ratusza potwierdzono zakażenie koronawirusem. To urzędnik z wydziału kadr, płac i szkoleń. Zachorowało także jego dziecko. Czytaj dalej »
Nowe ogniska koronawirusa w regionie: „Samarytanin" w Toruniu i firma spod Tucholi
2020-09-16, 11:42Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 13 osób z Całodobowego Ośrodka Wsparcia „Samarytanin' w Toruniu. Zachorowali także pracownicy jednej z firm w powiecie tucholskim. Czytaj dalej »
Zaczyna się! Kolejni uczniowie i nauczyciele z toruńskiej szkoły na kwarantannie
2020-09-15, 18:2930 uczniów i 6 nauczycieli z X Liceum Ogólnokształcącego trafiło na kwarantannę - po wykryciu koronawirusa u jednego z uczniów. Czytaj dalej »
„Polska już odłączona od respiratora”. Welconomy Forum in Toruń głównie o pandemii
2020-09-14, 19:26Pandemia i co dalej? To główny temat, który przewija się przez Welconomy Forum in Toruń. Przedstawiciele rządu i eksperci w poniedziałek dyskutowali o przyszłości polskiej gospodarki w dobie koronawirusa. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590