Pacjent z koronawirusem jeździł od szpitala, do szpitala. Winni? „Siła wyższa”
Wracamy do sprawy zakażonego koronawirusem 77-letniego pacjenta, wożonego karetką między kilkoma szpitalami w regionie. Głośną sprawą zainteresowała się prokuratura we Włocławku, ale ostatecznie odmówiła wszczęcia śledztwa - potwierdził Polskiemu Radiu PiK Tomasz Chechła, zastępca Prokuratora Rejonowego we Włocławku.
- Po kontroli kontroli NFZ, okazało sie, że po prostu nie było miejsca dla pacjenta zakażonego koronawirusem, jak również ościenne szpitale - na pewno Aleksandrów Kujawski - nie przyjmowały chorych, bo były objęte kwarantanną. Wnioski są takie, że za całą tą sytuację nie odpowiadają ani dyspozytorzy ani dyrektorzy placówek. Oni nie zawinili, a zbieg tych zdarzeń można przypisać, tzw. sile wyższej. Nie możemy więc żadnej z tych osób postawić zarzutu narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia tego pacjenta. - mówi Tomasz Chechła, zastępca Prokuratora Rejonowego we Włocławku.
Przypomnijmy, że 77 - letniego chorego, wożono z Włocławka do Lipna, Rypina, ponownie do Włocławka, potem do Bydgoszczy i Grudziądza. Pacjent ostatecznie trafił do bydgoskiego Centrum Pulmonologii. Postanowienie prokuratury jest nieprawomocne. Na wniesienie zażalenia pacjent ma 7 dni.
Zobacz także
Zakopali kapsułę z czasów pandemii. I pożegnali koronawirusa [zdjęcia]
2020-06-24, 18:47Kupon totolotka, kod wstępu do toalety w CSW, miara, puder do twarzy, a także maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne - to tylko niewielka część pamiątek, które znalazły się w kapsule czasu, zakopanej dziś w Toruniu. Czytaj dalej »
Świadectwa na ławkę, oddzielne wejścia. Koniec roku szkolnego inny niż zwykle
2020-06-24, 18:12Bez uroczystych akademii i uścisków, za to w reżimie sanitarnym, uczniowie wchodzić będą kilkoma wejściami i o różnych godzinach, w mniejszych niż zazwyczaj grupach - tak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego w szkoła… Czytaj dalej »
W Toruniu chcą schować pamiątki związane z koronawirusem do kapsuły i zakopać na 30 lat
2020-06-23, 14:29Jeszcze do godziny 19.00 można przynosić do Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu pamiątki związane z pandemią. Wszystkie przedmioty znajdą się w kapsule czasu, która ma być symbolicznym pożegnaniem się z koronawirusem. Czytaj dalej »
Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim: druga osoba zakażona, testy dla wszystkich
2020-06-22, 12:03Drugi przypadek koronawirusa został wykryty w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Poinformował o tym podczas dzisiejszej sesji online marszałek województwa Piotr Całbecki. Czytaj dalej »
Wojewoda: było podejrzenie ogniska w Nakle, ale się nie potwierdziło
2020-06-19, 18:58- Obecnie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mamy 64 aktywne przypadki koronawirusa - mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Sytuacja jest stabilna, podejrzenie ogniska w DPS-ie w Nakle na szczęście się nie potwierdziło. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590