150 miejsc tlenowych i 60 respiratorów. Szpital tymczasowy w Ciechocinku od grudnia
Szpital tymczasowy w Ciechocinku, powstający na bazie 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego, zostanie oddany do użytku w pierwszej dekadzie grudnia. Docelowo będzie w nim 250 miejsc.
Szpital tymczasowy będzie działał pod patronatem Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. - O wyborze lokalizacji zdecydowało centralne położenie Ciechocinka w regionie i spodziewana dostępność kadry medycznej zamkniętych uzdrowisk. Z inwestycji zrealizowanych w szpitalu, zwłaszcza z instalacji tlenowych, będzie można korzystać również w przyszłości - mówi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. -
W szpitalu tymczasowym będzie 150 miejsc tlenowych i 60 miejsc respiratorowych. - Obecnie prace adaptacyjne w szpitalu koncentrują się w przyszłej sali respiratorowej, która powstaje w dotychczasowej stołówce o powierzchni 620 mkw. Na terenie szpitala zostanie zainstalowany 11-tonowy zbiornik tlenowy i dwa zbiorniki 2-tonowe, które będą służyły w razie awarii. W szpitalu będzie 80 łóżek z pełnym zaopatrzeniem tlenowym, zasilanych z magistrali tlenowej – mówi pełnomocnik wojewody ds. budowy szpitala tymczasowego Jerzy Kowalik. Zaznacza, że szpital otrzymał z Agencji Rezerw Materiałowych pierwszą partię środków ochrony. Czeka na dostawy respiratorów, kardiomonitorów i innych urządzeń.
Wojewoda poinformował również o uruchomieniu strony internetowej www.kujawskopomorskiszpital.pl, za której pośrednictwem mogą się zgłaszać chętni do pracy w szpitalu tymczasowym.
W województwie kujawsko-pomorskim ostatniej doby stwierdzono 1083 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. - Przez ostatnie cztery doby nastąpiła pewna stabilizacja na poziomie około 1 tys. zakażeń, a przez poprzednie kilka-kilkanaście dni był to około 2 tys., czyli bardzo dużo. Te efekt wprowadzonych obostrzeń, ale też odpowiedzialnego podejścia społeczeństwa. W szpitalach w tej chwili jest 1027 osób z pozytywnymi wynikami badań na obecność koronawirusa na 2144 przygotowane miejsca w wyniku uzgodnień ze szpitalami. Nie oznacza to, że z dnia na dzień do szpitali może trafić tysiąc pacjentów. Te miejsca będą udostępniane przez szpitale sukcesywnie w razie potrzeby – zaznaczył wojewoda. Podał też, że w regionie jest 17 karetek wymazowych. Działa 38 punktów drive-thru.
Zobacz także
Wiceminister Gembicka: Odnieśliśmy sukces w walce z koronawirusem
2020-06-05, 11:51- Głosowanie nad wotum zaufania było okazją do podsumowania dotychczasowych działań rządu w zakresie walki z koronawirusem. Poradziliśmy sobie ze szczytem epidemii, ale cały czas monitorujemy sytuację - mówiła Anna Gembicka, wiceminister… Czytaj dalej »
Otwierają „Słoneczko". Przebadali ponad 100 osób, nikt nie jest zakażony
2020-06-05, 09:59Żłobek przy Placu Poznańskim w Bydgoszczy będzie czynny od poniedziałku - poinformował Urząd Miasta. Jak podawaliśmy, kolejne badania opiekunki z placówki wykazały, że kobieta jednak nie jest zarażona koronawirusem. Czytaj dalej »
Żłobek "Słoneczko" może już działać. Koronawirusa jednak nie było...
2020-06-04, 17:30Opiekunka ze żłobka Słoneczko w Bydgoszczy nie ma koronawirusa, nie wykazały go także badania osób związanych z placówką. Samorządowy żłobek w centrum miasta może zatem być czynny od piątku, 5 czerwca. Jak to się stało, ze… Czytaj dalej »
Policja podsumowała swoje działania w czasie epidemii. Wojewoda dziękuje
2020-06-04, 12:55Za skuteczną służbę w czasie epidemii koronawirusa dziękował policjantom z regionu wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Podkreślał rolę jaką funkcjonariusze odgrywają w związku z przestrzeganiem zasad kwarantanny. Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: 2 nowe zakażenia koronawirusem
2020-06-04, 11:44Mieszkańcy Bydgoszczy to 2 nowe zakażone koronawirusem osoby z województwa kujawsko-pomorskiego. Służby wojewody poinformowały również o kolejnych 4 ozdrowieńcach. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590