Liczymy wolne łóżka covidowe w regionie. Na razie jest ich więcej
W województwie kujawsko-pomorskim zajętych jest 1021 z 2103 łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 – poinformował bydgoski Urząd Wojewódzki. Jeśli chodzi o respiratory dla osób zakażonych koronawirusem, wolnych jest 76 ze 178.
Chorzy na COVID-19 leczeni są m.in. w szpitalach w Grudziądzu (placówka koordynacyjna), Bydgoszczy i w Toruniu, a także w Radziejowie czy w Chełmży. Szpital tymczasowy dla zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 ma powstać w Ciechocinku, gdzie do tego celu zostanie wykorzystany wojskowy szpital uzdrowiskowy.
W regionie do dyspozycji chorych na COVID-19 są 2103 łóżka (o 599 więcej niż trzy dni temu), z których zajętych jest 1021 (o 26 więcej). W województwie jest także 76 wolnych respiratorów (o 46 więcej).
Ponad 1/3 łóżek covidowych i ok. 70 respiratorów zabezpiecza szpital w Grudziądzu. Reszta miejsce do leczenia chorych na COVID-19 jest rozproszona po wielu placówkach w regionie. Do liczby łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 nie jest wliczana baza izolatoryjna stworzona w Ciechocinku w sanatorium MSWiA "Orion".
Zobacz także
Region: cztery kolejne osoby zakażone, dwóch ozdrowieńców
2020-04-26, 18:43Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, w niedzielę wieczorem poinformował o kolejnych 4 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Wizz Air wydłuża zawieszenie wszystkich lotów do i z Polski
2020-04-26, 08:12W wyniku przedłużenia restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 9 maja - poinformowała w sobotę węgierska linia lotnicza. Czytaj dalej »
Mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego wybierają burmistrza
2020-04-26, 07:05Sześciu kandydatów mają do wyboru mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego w niedzielnych przedterminowych wyborach na burmistrza. Epidemia koronawirusa wymusza szczególne środki ostrożności, gdyż głosowanie odbywa się w tradycyjnej… Czytaj dalej »
Taka misja - mówi siostra Kinga. Pomagała w opiece nad chorymi na Covid-19
2020-04-25, 15:00Świadomie podjęła decyzję, że mimo ryzyka, chce być z najbardziej potrzebującymi i dawać im nadzieję. Siostra Kinga Heldt - franciszkanka z Torunia, jako wolontariuszka przez 5 dni pomagała w Domu Opieki Społecznej w Kaliszu, gdzie… Czytaj dalej »
W lasach sucho, łatwo o pożar. Leśnicy apelują o rozwagę
2020-04-25, 12:05Mamy pierwszy weekend po zniesieniu zakazu wstępu do lasu. Leśnicy zapraszają do korzystania z uroków natury, jednocześnie - w związku z suszą - apelują o rozwagę. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590