Gdzie w regionie zrobić test? Kto i gdzie może oddać osocze? [aktualna lista punktów, telefony]
Kolejne dwa punkty wymazowe do przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa uruchomione zostały w Toruniu - przy ul. Bema, w pobliżu Areny Toruń oraz na Targowisku Okólna. Badania będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
W Toruniu działały dotąd cztery punkty: przy Motoarenie, Alab Laboratoria przy ul. Grudziądzkiej 51 oraz w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej i Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej. Teraz jest ich 6.
We wtorek (3 listopada) zaczął działalność też punkt wymazowy w Przychodni „Rodzina” przy ulicy 59. Pułku Piechoty 6 w Inowrocławiu. Będzie czynny w każdy dzień tygodnia od 8 do 10. Rejestracji można dokonać wyłącznie telefonicznie pod numerem 575 703 670 od 10 do 14. Punkt pobrań będzie działać w trybie „drive and go to”, będą mogły zgłaszać się do niego osoby skierowane na badanie przez sanepid, lekarza POZ poprzez aplikację gabinet.gov.pl. Badanie jest bezpłatne i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Taki punkt funkcjonuje w Inowrocławiu również na terenie Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Ludwika Błażka.
Unisław w powiecie chełmińskim to kolejne miejsce, gdzie można zrobić badanie na obecność koronawirusa. Wymazy pobierane są w specjalnym namiocie przed urzędem gminy przez pracowników ośrodka zdrowia.
Na terenie województwa działa obecnie 38 punktów wymazowych.
Ważna informacja dla potencjalnych dawców osocza:
- Obecnie by zostać dawcą osocza nie trzeba robić żadnego testu po przebyciu COVID 19 - przypomina Paweł Wojdylak, dyrektor Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.
WYMAZY - LISTA PUNKTÓW W REGIONIE
KORONAWIRUS - TELEFONY, ADRESY
Zobacz także
Wojewoda: Szpital zakaźny jednego dnia przyjmuje około 300 pacjentów [rozmowa]
2020-03-23, 11:54- Ten tydzień będzie bardzo ważny, a nawet kluczowy. Wszystko zależy od ludzi, którzy albo są odpowiedzialni, albo nie. Jedna osoba potencjalnie zarażona może chorobę roznieść na kolejne 20-30-40 osób, te z kolei na kolejne - mówił… Czytaj dalej »
Obawy kobiet w ciąży w Grudziądzu. Jest obietnica poprawy sytuacji
2020-03-23, 10:15Prezydent Grudziądza uspokaja kobiety w ciąży, które skarżą się na problemy z dostaniem się do lekarza. Czytaj dalej »
Młodzi mężczyźni z powiatu bydgoskiego i z Torunia: kolejni zakażeni w regionie
2020-03-23, 09:26Już 20 osób z naszego regionu jest zakażonych koronawirusem. Mamy dwa nowe przypadki - informuje Urząd Wojewódzki. Czytaj dalej »
Jeszcze więcej lekcji! E-szkoła dla uczniów podstawówek i liceów [plan na ten tydzień]
2020-03-23, 09:10W tym tygodniu lekcji, prowadzonych w ramach Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły będzie więcej - przeznaczone będą dla wszystkich klas liceum, a także dla uczniów od 4. do 8. klasy podstawówki. Czytaj dalej »
Księża z bydgoskiej bazyliki na ulicach z Najświętszym Sakramentem
2020-03-23, 08:10W niedzielę wieczorem księża z bazyliki wsiedli w auto razem z Najświętszym Sakramentem. Objechali spory kawałek miasta. Błogosławili ulice parafii św. Wincentego a Paulo. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590