Wojewoda zamyka dzienne domy, kluby seniora, warsztaty terapii zajęciowej
Działalność stacjonarna placówek pomocowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych na terenach włączonych do czerwonej strefy na Kujawach i Pomorzu od środy jest zawieszona. Jak dowiedziało się Polskie Radio PiK, taką decyzję podjął wojewoda.
W piśmie rozesłanym 20 października do marszałka województwa, starostów, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast na Kujawach i Pomorzu, które zostały włączone do czerwonej strefy, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poleca - do odwołania – od 21 października zawiesić działalność: dziennych domów i klubów seniora, klubów samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, centrów i klubów integracji społecznej, oraz warsztatów terapii zajęciowej.
Decyzja wiąże się z szybkim przyrostem liczby zakażeń koronawirusem w regionie. Teraz placówki w regionie organizują się, by móc prowadzić terapię dla swoich podopiecznych zdalnie. Seniorzy z kolei mogą liczyć na dowóz posiłków i niezbędnych zakupów.
Zobacz także
Jak Toruń radzi sobie z koronawirusem? Ty też możesz pokazać to na zdjęciach
2020-04-17, 12:00„Toruńczycy w okowach koronawirusa' to społeczny projekt fotograficzny, który organizuje Fundacja 'For Photography'. Może w nim wziąć udział każdy, kto prześle zdjęcia pokazujące, jak sobie radzi podczas epidemii. Czytaj dalej »
Urząd Wojewódzki: 21 nowych zakażonych. Gdzie i ilu chorych w regionie na Covid-19
2020-04-17, 10:39Urząd Wojewódzki informuje w piątek (17 kwietnia) rano o kolejnych 21 osobach z regionu, zakażonych koronawirusem. Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy wspomoże przedsiębiorców?
2020-04-17, 08:03Arkadiusz Myrcha, toruński poseł Koalicji Obywatelskiej interweniuje w imieniu przedsiębiorców u marszałka województwa. Czytaj dalej »
Ozdrowieńcy mogą pomóc innym. Ich osocze dla ciężko chorych na Covid-19
2020-04-16, 20:34Jeszcze w tym tygodniu pierwsi ozdrowieńcy z regionu powinni mieć pobrane osocze, które może pomóc chorym z ciężką postacią COVID-19. Czytaj dalej »
Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala im. Biziela w Bydgoszczy znów przyjmuje pacjentów
2020-04-16, 17:34Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa wśród personelu, w czwartek wznowił przyjmowanie pacjentów - poinformowała rzeczniczka… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590