Ognisko koronawirusa w DPS-ie w Bożenkowie. Zakażenia wśród pensjonariuszy i personelu
Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 55 osób z Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Pozytywne wyniki zanotowano u 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu.
- Dziś otrzymaliśmy informację od państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Bydgoszczy o nowym ognisku zakażeń na terenie powiatu bydgoskiego Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Obecnie mamy tam 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu, którzy są chorzy na COVID-19 – poinformował rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański.
Dodał, że jutro zostanie przebadanych pozostałych 39 mieszkańców DPS-u i 11 osób z personelu. Dotychczas testy dały 30 wyników dodatnich u 31 przebadanych pensjonariuszy i 25 dodatnich u 34 przebadanych pracowników.
Zwiększyła się także liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w DPS-ie im. Szumana w Toruniu. Dotychczas wyniki testów potwierdziły w tej placówce zakażenie u 24 pensjonariuszy i 12 pracowników.
Jak podał rzecznik prasowy wojewódzkiego sanepidu, postępowanie w przypadku zakażeń w DPS-ie jest takie, że chorzy są izolowani w placówce, która staje się swego rodzaju izolatorium. Do szpitali trafiają ci zakażeni, którzy wymagają hospitalizacji i są w cięższym stanie.
Zobacz także
Pracownicy oświaty w Toruniu kontrolnie poddani zostaną testom na koronawirusa
2020-05-20, 09:05Pracownikom żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych w Toruniu zostaną wykonane testy immunologiczne mające potwierdzić bądź wykluczyć obecność przeciwciał koronawirusa — taką decyzję podjęły władze miasta. Będą one… Czytaj dalej »
Kawiarnie i restauracje bez tłoku. Klienci trochę się boją [wideo, zdjęcia]
2020-05-19, 20:38Mają ochotę na kawę poza domem, ale wciąż jeszcze trochę strach. Klienci bydgoskich restauracji na razie nie odwiedzają masowo lokali. Sporo się zmieniło - mówią pracownicy kawiarni i pizzerii. Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem
2020-05-19, 18:37O jednym nowym przypadku zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem poinformowały we wtorek wieczorem służby wojewody. To mieszkaniec powiatu lipnowskiego. Jest też 8 nowych ozdrowieńców. Czytaj dalej »
Samoloty z transportem medycznym. Most powietrzny między Chinami i Bydgoszczą
2020-05-19, 08:44Międzynarodowy operator logistyczny Polfrost, na potrzeby swojego klienta - firmy Synoptis, zdecydował się na otwarcie nowego stałego mostu powietrznego między Chinami a Bydgoszczą. Wszystko po to, by zapewnić środki ochrony osobistej… Czytaj dalej »
Koronawirus w Polsce i w regonie: 139 zakażeń, 7 zgonów - jeden w Grudziądzu
2020-05-18, 18:50Covid-19 wciąż daje o sobie znać. Nadal najwięcej chorych leczy się na terenie województwa śląskiego, a obecnie najmniej zakażeń odnotowano na terenie zachodniopomorskiego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590