Zakażeni wicemarszałek i pracownicy. Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim
Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski jest zakażony koronawirusem. Pozytywny wynik otrzymał także jego asystent i siedmioro innych pracowników Urzędu Marszałkowskiego.
W poniedziałek badane są kolejne osoby, które miały bezpośredni kontakt z wicemarszałkiem. - Łącznie mamy dziewięciu zakażonych pracowników. Zakażenia pochodzą z kilku niezależnych źródeł. Do pracy zdalnej skierowaliśmy prewencyjnie około 60 osób, które mogły mieć potencjalny kontakt z zakażonymi w pracy. Część z nich na pewno zostanie skierowana na kwarantannę przez sanepid – informuje rzeczniczka marszałka Beata Krzemińska.
Jak dodaje - od marca, niezmiennie, w Urzędzie Marszałkowskim obowiązują restrykcyjne procedury w związku z sytuacją epidemiologiczną. - Pracownicy noszą maski wszędzie - poza biurem, w którym pracują, mierzymy temperaturę, dezynfekujemy pomieszczenia, ograniczamy do niezbędnego minimum kontakt bezpośredni. W pracy zarządu województwa maksymalnie ograniczyliśmy kontakt bezpośredni, a posiedzenia sejmiku czy zarządu województwa odbywają się w trybie częściowo zdalnym, na salach posiedzeń faktycznie przebywa kilka osób.
Zobacz także
Poczta Polska: większość placówek ponownie czynna w pełnym wymiarze
2020-05-13, 06:20Zdecydowana większość placówek pocztowych pracuje tak, jak przed wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii - poinformowała Poczta Polska. Działa też 14 z 17 całodobowych placówek w kraju. Czytaj dalej »
Piotr Całbecki: Personel medyczny to bohaterowie naszych czasów
2020-05-12, 19:48Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki złożył kondolencje rodzinie pielęgniarki zmarłej na COVID-19. To pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego w województwie. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia o aktualnej sytuacji w mieście
2020-05-12, 19:33Prezydent Toruniu Michał Zaleski zaapelował do premiera o zmniejszenie obostrzeń i zwiększenie liczby dostępnych miejsc w komunikacji miejskiej. Od początku roku dochody ze sprzedażny biletów w Toruniu spadły o 4 mln zł. Czytaj dalej »
Badania leków na koronawirusa. Jako pierwsi dostają je pacjenci z Grudziądza
2020-05-12, 12:46Badania kliniczne leków na koronawirusa rozpoczynają się we wtorek w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu. Mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa. Czytaj dalej »
Zmarła trzecia siostra z Chełmna, zakażona koronawirusem. Miała 98 lat
2020-05-12, 10:57Dotychczas zmarły trzy zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, który były chore na COVID-19 - informuje szpital w Grudziądz. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590